22 հոկտեմբերի 2024թ.
ՍԱՀՄԱՆԱԴՐԱԿԱՆ ԴԱՏԱՐԱՆՈՒՄ ՀՅՈՒՐԸԿԱԼՎԵԼ ԵՆ Մ․Վ․ ԼՈՄՈՆՈՍՈՎԻ ԱՆՎԱՆ ՄՈՍԿՎԱՅԻ ՊԵՏԱԿԱՆ ՀԱՄԱԼՍԱՐԱՆԻ ԵՐԵՎԱՆՅԱՆ ՄԱՍՆԱՃՅՈՒՂԻ ՈՒՍԱՆՈՂՆԵՐԸ
2024 թվականի հոկտեմբերի 21-ին Սահմանադրական դատարան են այցելել Մ. Վ. Լոմոնոսովի անվան Մոսկվայի պետական համալսարանի երևանյան մասնաճյուղի իրավագիտության ֆակուլտետի ուսանողները, որոնց հետ հանդիպել է   Սահմանադրական դատարանի նախագահ Արման Դիլանյանը։
Բարձր դատարանի նախագահը ապագա իրավագետների հետ քննարկել է Սահմանադրական իրավունքին, Սահմանադրական դատարանի գործառույթների առանձնահատկություններին, լիազորությունների շրջանակին առնչվող հարցեր։
Մ․Վ․ Լոմոնոսովի անվան Մոսկվայի պետական համալսարանի երևանյան մասնաճյուղի ուսանողները և Մոսկվայից ժամանած դասախոսները քննարկում են ծավալել նաև տարբեր երկրներում իրավական հարցերի օրենսդրական կարգավորումների շուրջ։ ՍԴ նախագահը պատասխանել է ուսանողներին հետաքրքրող մի շարք մասնագիտական հարցերի։

STUDENTS OF LOMONOSOV MOSCOW STATE UNIVERSITY BRANCH IN YEREVAN WERE HOSTED AT THE CONSTITUTIONAL COURT
On October 21, 2024, the students of the Faculty of Law of Lomonosov Moscow State University branch in Yerevan visited the Constitutional Court, and were hosted by the President of the Constitutional Court Arman Dilanyan.
The President of the High Court discussed a number of issues of interest to the future legists which related to the Constitutional law, the features of the functions and the scope of powers of the Constitutional Court.
The students of Lomonosov Moscow State University branch in Yerevan and lecturers from Moscow also held discussions on the legislative regulations of legal issues in different countries. The President of the Constitutional Court also touched upon a number of professional issues of interest to the students.