22 հոկտեմբերի 2024թ.
ՍԱՀՄԱՆԱԴՐԱԿԱՆ ԴԱՏԱՐԱՆՈՒՄ ՀՅՈՒՐԸԿԱԼՎԵԼ ԵՆ Մ․Վ․ ԼՈՄՈՆՈՍՈՎԻ ԱՆՎԱՆ ՄՈՍԿՎԱՅԻ ՊԵՏԱԿԱՆ ՀԱՄԱԼՍԱՐԱՆԻ ԵՐԵՎԱՆՅԱՆ ՄԱՍՆԱՃՅՈՒՂԻ ՈՒՍԱՆՈՂՆԵՐԸ
2024 թվականի հոկտեմբերի 21-ին Սահմանադրական դատարան են այցելել Մ. Վ. Լոմոնոսովի անվան Մոսկվայի պետական համալսարանի երևանյան մասնաճյուղի իրավագիտության ֆակուլտետի ուսանողները, որոնց հետ հանդիպել է   Սահմանադրական դատարանի նախագահ Արման Դիլանյանը։
Բարձր դատարանի նախագահը ապագա իրավագետների հետ քննարկել է Սահմանադրական իրավունքին, Սահմանադրական դատարանի գործառույթների առանձնահատկություններին, լիազորությունների շրջանակին առնչվող հարցեր։
Մ․Վ․ Լոմոնոսովի անվան Մոսկվայի պետական համալսարանի երևանյան մասնաճյուղի ուսանողները և Մոսկվայից ժամանած դասախոսները քննարկում են ծավալել նաև տարբեր երկրներում իրավական հարցերի օրենսդրական կարգավորումների շուրջ։ ՍԴ նախագահը պատասխանել է ուսանողներին հետաքրքրող մի շարք մասնագիտական հարցերի։

СТУДЕНТЫ ЕРЕВАНСКОГО ФИЛИАЛА МОСКОВСКОГО ГОСУДАРСТВЕННОГО УНИВЕРСИТЕТА ИМЕНИ М.В. ЛОМОНОСОВА В КОНСТИТУЦИОННОМ СУДЕ
21 октября 2024 года в Конституционном Суде Председатель Конституционного Суда Арман Диланян встретился со студентами юридического факультета Ереванского филиала Московского государственного университета имени М. В. Ломоносова.
Председатель Высокого суда обсудил с будущими юристами вопросы, связанные с конституционным правом, с особенностями деятельности и рамками полномочий Конституционного Суда.
Студенты Ереванского филиала МГУ имени Ломоносова и прибывшие из Москвы преподаватели также провели обсуждения о законодательном регулировании правовых вопросов в различных странах. Председатель КС А. Диланян ответил на ряд профессиональных вопросов, интересующих студентов.