ՍԴ ՆԱԽԱԳԱՀՆ ԸՆԴՈՒՆԵԼ Է ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹՅՈՒՆՈՒՄ ՍԵՐԲԻԱՅԻ ՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹՅԱՆ ԴԵՍՊԱՆԻՆ
2025 թվականի մայիսի 5-ին Սահմանադրական դատարանի նախագահ Արման Դիլանյանն ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Սերբիայի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Տատյանա Պանայոտովիչ Ցվետկովիչին:
Ողջունելով հյուրին Սահմանադրական դատարանի նախագահ Արման Դիլանյանը կարևորել է հայ-սերբական հարաբերությունների զարգացումը սահմանադրական արդարադատության ոլորտում՝ ինչպես երկկողմ, այնպես էլ բազմակողմ ձևաչափերում։
Դեսպան տիկին Պանայոտովիչ Ցվետկովիչը նշել է, որ երկու երկրների բարեկամական հարաբերությունները լավ հիմք են ստեղծում նաև Հայաստանի և Սերբիայի Բարձր դատարանների միջև արդյունավետ համագործակցության զարգացման համար:

PRESIDENT OF THE CONSTITUTIONAL COURT HOSTED THE AMBASSADOR OF THE REPUBLIC OF SERBIA TO THE REPUBLIC OF ARMENIA
On May 5, 2025, the President of the Constitutional Court, Arman Dilanyan, hosted the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Republic of Serbia to the Republic of Armenia, Tatjana Panajotović Cvetković.
Welcoming the guest, the President of the Constitutional Court, Arman Dilanyan, emphasized the importance of developing Armenian-Serbian relations in the field of constitutional justice in both bilateral and multilateral formats.
Ambassador Panajotović Cvetković noted that the friendly relations between the two countries also create a good basis for the development of effective cooperation between the High Courts of Armenia and Serbia.