ՍԴ ՆԱԽԱԳԱՀՆ ԸՆԴՈՒՆԵԼ Է ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹՅՈՒՆՈՒՄ ՍԵՐԲԻԱՅԻ ՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹՅԱՆ ԴԵՍՊԱՆԻՆ
2025 թվականի մայիսի 5-ին Սահմանադրական դատարանի նախագահ Արման Դիլանյանն ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Սերբիայի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Տատյանա Պանայոտովիչ Ցվետկովիչին:
Ողջունելով հյուրին Սահմանադրական դատարանի նախագահ Արման Դիլանյանը կարևորել է հայ-սերբական հարաբերությունների զարգացումը սահմանադրական արդարադատության ոլորտում՝ ինչպես երկկողմ, այնպես էլ բազմակողմ ձևաչափերում։
Դեսպան տիկին Պանայոտովիչ Ցվետկովիչը նշել է, որ երկու երկրների բարեկամական հարաբերությունները լավ հիմք են ստեղծում նաև Հայաստանի և Սերբիայի Բարձր դատարանների միջև արդյունավետ համագործակցության զարգացման համար:

5 мая 2025 года Председатель Конституционного Суда Арман Диланян принял Чрезвычайного и Полномочного Посла Республики Сербия в Республике Армения Татьяну Панайотович Цветкович.
Приветствуя гостью, Председатель Конституционного Суда Арман Диланян подчеркнул важность развития армяно-сербских отношений в сфере конституционного правосудия как в двустороннем, так и в многостороннем форматах.
Г-жа Панайотович Цветкович отметила, что дружеские отношения между двумя странами создают хорошую основу также для развития эффективного сотрудничества между Высокими судами Армении и Сербии.