ՍԴ ՆԱԽԱԳԱՀԸ ՆԵՐԿԱՅԱՑՐԵԼ Է ՆՈՐԸՆՏԻՐ ԴԱՏԱՎՈՐ ԱՐՏԱԿ ԶԵՅՆԱԼՅԱՆԻՆ
2025 թվականի հուլիսի 8-ին տեղի ունեցավ Սահմանադրական դատարանի դատավորի պաշտոնը ստանձնած դատավոր Արտակ Զեյնալյանի ներկայացումը Բարձր դատարանի դատավորներին և աշխատակազմին:
Արարողակարգային միջոցառման մեկնարկին Սահմանադրական դատարանի նախագահ Արման Դիլանյանը ներկայացնելով դատավորին՝ մաղթեց արդյունավետ պաշտոնավարում, ինչպես նաև հույս հայտնեց, որ դատավոր Արտակ Զեյնալյանն իր ամենօրյա գործունեությամբ կնպաստի մեր երկրում սահմանադրական արդարադատության, իրավունքի գերակայության և սահմանադրականության ամրապնդմանը:
Արտակ Զեյնալյանն իր խոսքում նշեց, որ իր համար պատիվ է ՍԴ դատավորի բարձր պաշտոնում և մյուս դատավորների գործընկերությամբ մասնագիտական գործունեությունը շարունակել Սահմանադրական դատարանում՝ իր գիտելիքներն ու փորձը ծառայեցնելով սահմանադրական արդարադատության խնդիրների լուծմանը:
Միջոցառման ընթացքում Սահմանադրական դատարանի դատավոր Արտակ Զեյնալյանին հանձնվեցին Սահմանադրական դատարանի դատավորի հատուկ համազգեստը՝ պատմուճանը, ինչպես նաև Սահմանադրական դատարանի դատավորի թղթապանակը:

PRESIDENT OF THE CONSTITUTIONAL COURT INTRODUCED THE NEWLY APPOINTED JUSTICE ARTAK ZEYNALYAN
On July 8, 2025, the newly elected Justice of the Constitutional Court, Artak Zeynalyan, was introduced to the Justices and Staff of the High Court.
At the beginning of the solemn event, the President of the Constitutional Court, Arman Dilanyan, introduced Justice Artak Zeynalyan, wishing him a productive tenure and expressing hope that through his daily efforts, Justice Zeynalyan would contribute to strengthening constitutional justice, the rule of law, and constitutionality in our country.
In his address, Artak Zeynalyan noted that it is an honor for him to hold the high position of justice of the Constitutional Court and, in collaboration with his fellow justices, to continue his professional activities at the Constitutional Court, sharing his knowledge and experience to address the issues of constitutional justice.
During the event, Justice of the Constitutional Court, Artak Zeynalyan, was handed the special uniform of justice of the Constitutional Court - the robe, as well as the folder of justice of the Constitutional Court.