ՍԴ ՆԱԽԱԳԱՀ ԱՐՄԱՆ ԴԻԼԱՆՅԱՆԸ ՑԱՎԱԿՑԱԿԱՆ ՈՒՂԵՐՁ Է ՀՂԵԼ ՖՐԱՆՍԻԱՅԻ ՍԱՀՄԱՆԱԴՐԱԿԱՆ ԽՈՐՀՐԴԻ ՆԱԽԱԳԱՀԻՆ
2020 թվականի նոյեմբերի 2-ին Սահմանադրական դատարանի նախագահ Արման Դիլանյանը ցավակցական ուղերձ է հղել Ֆրանսիայի Սահմանադրական խորհրդի նախագահ Լորան Ֆաբիուսին Փարիզ, Լիոն և Նիս քաղաքներում տեղի ունեցած ահաբեկչական գործողությունների կապակցությամբ։
Արման Դիլանյանը զորակցություն և համերաշխություն է հայտնել Ֆրանսիայի եղբայրական ժողովրդին և անկեղծ ցավակցություն հայտնել զոհվածների ընտանիքներին և բոլոր մտերիմներին։
«Այսօրինակ ահաբեկչական գործողությունները լրջագույն մարտահրավեր են հանդիսանում Եվրոպայում իրավունքի գերակայությանը և քաղաքացիների հիմնարար ազատությունների անխափան պաշտպանությանը», - մասնավորապես նշել է ՍԴ նախագահ Արման Դիլանյանը։

ПРЕДСЕДАТЕЛЬ КОНСТИТУЦИОННОГО СУДА АРМАН ДИЛАНЯН НАПРАВИЛ ПИСЬМО С СОБОЛЕЗНОВАНИЯМИ ПРЕДСЕДАТЕЛЮ КОНСТИТУЦИОННОГО СОВЕТА ФРАНЦИИ
2 ноября 2020 года Председатель Конституционного Суда Армении Арман Диланян направил письмо с соболезнованиями Председателю Конституционного Совета Франции Лорану Фабиусу в связи с террористическими актами в Париже, Лионе и Ницце.
Арман Диланян выразил поддержку и солидарность братскому народу Франции, а также принес искренние соболезнования семьям и близким погибших.
“Подобные террористические акты являются серьезным вызовом верховенству права и защите основополагающих свобод граждан в Европе”, - в частности, отметил Председатель Конституционного Суда Арман Диланян.