ՍԱՀՄԱՆԱԴՐԱԿԱՆ ԴԱՏԱՐԱՆՈՒՄ ՀՅՈՒՐԸԿԱԼՎԵԼ ԵՆ ԵՐԵՎԱՆԻ ՊԵՏԱԿԱՆ ՀԱՄԱԼՍԱՐԱՆԻ ԵՎ Մ․Վ․ ԼՈՄՈՆՈՍՈՎԻ ԱՆՎԱՆ ՄՈՍԿՎԱՅԻ ՊԵՏԱԿԱՆ ՀԱՄԱԼՍԱՐԱՆԻ ԵՐԵՎԱՆՅԱՆ ՄԱՍՆԱՃՅՈՒՂԻ ՈՒՍԱՆՈՂՆԵՐԸ
Մայիսի 11-ին և 12-ին Սահմանադրական դատարան են այցելել Երևանի պետական համալսարանի իրավագիտության ֆակուլտետի և Մ․Վ․ Լոմոնոսովի անվան Մոսկվայի պետական համալսարանի երևանյան մասնաճյուղի իրավագիտության ֆակուլտետի ուսանողները։ Ապագա իրավագետներին ընդունել է Սահմանադրական դատարանի նախագահ Արման Դիլանյանը, ներկայացրել Բարձր դատարանի դերն ու առաքելությունը Հայաստանի Հանրապետության պետական կառավարման համակարգում:
Ուսանողների հետ հանդիպման ընթացքում, Արման Դիլանյանը ապագա իրավագետների հետ քննարկել է Սահմանադրական իրավունքին, Սահմանադրական դատարանի գործառույթների առանձնահատկություններին, լիազորությունների շրջանակին առնչվող՝ ուսանողներին հետաքրքրող մի շարք մասնագիտական հարցեր։
Երևանի պետական համալսարանի իրավագիտության ֆակուլտետի ուսանողները հանդիպում են ունեցել նաև ՍԴ դատավոր Արթուր Վաղարշյանի հետ։
Երևանի պետական համալսարանի և Մ.Վ. Լոմոնոսովի անվան Մոսկվայի պետական համալսարանի երևանյան մասնաճյուղի ուսանողները շրջայց են կատարել Սահմանադրական դատարանում։

STUDENTS OF YEREVAN STATE UNIVERSITY AND LOMONOSOV MOSCOW STATE UNIVERSITY BRANCH IN YEREVAN VISITED CONSTITUTIONAL COURT
On May 11 and 12, students of the Faculty of Law of Yerevan State University and students of the Faculty of Law of Lomonosov Moscow State University branch in Yerevan visited the Constitutional Court. Future legists were hosted by the President of the Constitutional Court Arman Dilanyan who presented the role and mission of the High Court in the state administration system.
During the meeting with the students, Arman Dilanyan discussed a number of professional issues of interest to the students which related to the Constitutional law, the features of the functions and the scope of powers of the Constitutional Court.
The students of the Faculty of Law of Yerevan State University also had a meeting with Justice of the Constitutional Court Arthur Vagharshyan.
The students of Yerevan State University and Lomonosov Moscow State University branch in Yerevan also toured the building of the Constitutional Court.