ՍԱՀՄԱՆԱԴՐԱԿԱՆ ԴԱՏԱՐԱՆԻ ՆԱԽԱԳԱՀԸ ՇՆՈՐՀԱՎՈՐԵԼ Է ՄԱՐԴՈՒ ԻՐԱՎՈՒՆՔՆԵՐԻ ԵՎՐՈՊԱԿԱՆ ԴԱՏԱՐԱՆԻ ՆՈՐԸՆՏԻՐ ՆԱԽԱԳԱՀ ՌՈԲԵՐՏ ՍՊԱՆՈՅԻՆ
Սահմանադրական դատարանի նախագահ պարոն Հրայր Թովմասյանը շնորհավորել է պարոն Ռոբերտ Սպանոյին՝ Մարդու իրավունքների եվրոպական դատարանի նախագահ ընտրվելու կապակցությամբ՝ մաղթելով հաջողություն լիազորությունների իրականացման ընթացքում և ընգծելով երկու ինստիտուտների միջև սերտ համագործակցության հանգամանքն ու դրա կարևորությունը։
Ի պատասխան նշվածի, պարոն Սպանոն ևս կարևորել է երկու դատարանների միջև համագործակցության հետագա խթանումը մարտահրավերներով լի ժամանակաշրջանում՝ ուղղված մարդու իրավունքների դատական պաշտպանության առավել բարձր մակարդակի չափանիշների հաստատմանը, ընգծել երկու դատարանների միջև վերջին ժամանակներում հարաբերությունների բարձր մակարդակը և վերահաստատել իր պատրաստակամությունը՝ ապահովելու երկու ինստիտուտների միջև գերազանց հարաբերությունների պահպանումը։

THE PRESIDENT OF THE CONSTITUTIONAL COURT CONGRATULATED ROBERT SPANO, PRESIDENT OF THE EUROPEAN COURT OF HUMAN RIGHTS
Mr. Hrayr Tovmasyan, President of the Constitutional Court congratulated Mr. Robert Spano on his election to the high office of President of the European Court of Human Rights, wished him success in his tenure and emphasized the close cooperation between the two institutions and its importance.
In response to this, Mr. Spano highlighted the need for further development of cooperation between the two courts during this difficult period aimed at establishing the highest standards of judicial protection of human rights and emphasized the recent high level of relations between the two courts and reaffirmed his readiness to ensure excellent relations between the two institutions.