ՍԴ ՊԱՏՎԻՐԱԿՈՒԹՅՈՒՆԸ ՄԱՍՆԱԿՑԵԼ Է ՍԱՆԿՏ ՊԵՏԵՐԲՈՒՐԳՅԱՆ ԻՆՆԵՐՈՐԴ ԻՐԱՎԱԲԱՆԱԿԱՆ ՖՈՐՈՒՄԻՆ
Ս.թ. մայիսի 14-15-ին Ռուսաստանի Դաշնության սահմանադրական դատարանի նախագահի հրավերով Սահմանադրական դատարանի նախագահ Հրայր Թովմասյանի ղեկավարած պատվիրակությունը աշխատանքային այցով գտնվում էր Սանկտ Պետերբուրգում, որտեղ մեկնարկել էր Սանկտ Պետերբուրգյան իններորդ իրավաբանական ֆորումը:
Ֆորումի շրջանակներում ՍԴ պատվիրակությունը մասնակցեց Ռուսաստանի Դաշնության սահմանադրական դատարանի կողմից կազմակերպված «Սահմանադրական ինքնություն և համընդհանուր արժեքներ» խորագրով միջազգային խորհրդաժողովի աշխատանքներին, որին մասնակցում էին չորս տասնյակից ավել երկրների սահմանադրական դատարանների և իրավազոր հաստատությունների պատվիրակություններ, Եվրոպայի Խորհրդի, ՄԻԵԴ-ի և մի շարք այլ միջազգային կազմակերպությունների բարձրաստիճան պատվիրակություններ: Խորհրդաժողովի շրջանակներում նախագահ Հրայր Թովմասյանը հանդես եկավ թեմատիկ զեկույցով:
Աշխատանքային այցի ընթացքում Սահմանադրական դատարանի նախագահ Հրայր Թովմասյանը նաև կարճ առանձնազրույցներ ունեցավ Ռուսաստանի Դաշնության սահմանադրական դատարանի նախագահ Վալերի Զորկինի և Արդարադատության նախարար Ալեքսանդր Կոնովալովի հետ:
Այցի շրջանակներում ՍԴ պատվիրակությունը մասնակցեց Սանկտ Պետերբուրգյան իններորդ իրավաբանական ֆորումի ծրագրով նախատեսված այլ թեմատիկ միջոցառումների:

DELEGATION OF THE CONSTITUTIONAL COURT PARTICIPATED IN THE IX SAINT PETERSBURG INTERNATIONAL LEGAL FORUM
On May 14 -15, at the invitation of the President of the Constitutional Court of the Russian Federation, the delegation headed by Hrayr Tovmasyan, President of the RA Constitutional Court paid a working visit at the IX St. Petersburg International Legal Forum.
Within the framework of the forum, the delegation participated in the work of the international conference titled “Constitutional Identity and Common Values”, organized by the Constitutional Court of the Russian Federation, which was attended by the delegations of the Constitutional Courts and authorized institutions of more than fourteen countries, the Council of Europe, ECHR and other international organizations. Within the framework of the conference, President Hrayr Tovmasyan delivered a thematic speech.
During the visit, Hrayr Tovmasyan, President of the Constitutional Court had private meetings with Valery Zorkin, President of the Constitutional Court of the Russian Federation and Alexander Konovalov, Minister of Justice.
Within the framework of the visit, the delegation participated in other thematic events planned by the IX St. Petersburg International Legal Forum.