ՍԴ ՆԱԽԱԳԱՀՆ ԸՆԴՈՒՆԵԼ Է ՀՀ-ՈՒՄ ԵՄ ԴԵՍՊԱՆԻՆ
2023 թվականի դեկտեմբերի 11-ին Սահմանադրական դատարանի նախագահ Արման Դիլանյանն ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Եվրոպական Միության դեսպան Վասիլիս Մարագոսին։
Ողջունելով ԵՄ դեսպանին, ՍԴ նախագահը բարձր է գնահատել Սահմանադրական դատարանի և ԵՄ հայաստանյան ներկայացուցչության համագործակցությունը։ Արման Դիլանյանը ներկայացրել է վերջին տարիներին համատեղ իրականացված ծրագրերի կարևորությունը, նշելով դրանց էական նշանակությունը Սահմանադրական դատարանում իրականացվող ինստիտուցիոնալ բարեփոխումների համատեքստում։
Դեսպան Վասիլիս Մարագոսը շնորհակաություն է հայտնել ՍԴ Նախագահին՝ ԵՄ-ի հետ Բարձր դատարանի արդյունավետ համագործակցության համար։ ԵՄ դեսպանը պատրաստակամություն է հայտնել ապահովելու համագործակցության շարունակականությունն ու էլ ավելի ամրապնդելու երկկողմ բարձր մակարդակի հարաբերությունները։

ПРЕДСЕДАТЕЛЬ КОНСТИТУЦИОННОГО СУДА ПРИНЯЛ ПОСЛА ЕС В АРМЕНИИ
11 декабря 2023 года Председатель Конституционного Суда Арман Диланян принял Посла Европейского Союза в Республике Армения Василиса Марагоса. Приветствуя Посла, Председатель КС высоко оценил сотрудничество Конституционного Суда и армянского представительства ЕС. Арман Диланян отметил важность совместно реализуемых в последние годы программ и их большое значение в контексте проводимых в Конституционном Суде институциональных реформ.
Посол Василис Марагос поблагодарил Председателя КС за эффективное сотрудничество Высокого суда с Европейским Союзом, а также выразил готовность и впредь обеспечивать непрерывность сотрудничества и еще больше укреплять двусторонние отношения на высоком уровне.