ՍԴ ՆԱԽԱԳԱՀՆ ԸՆԴՈՒՆԵԼ Է ՀՀ-ՈՒՄ ԵՄ ԴԵՍՊԱՆԻՆ
2023 թվականի դեկտեմբերի 11-ին Սահմանադրական դատարանի նախագահ Արման Դիլանյանն ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Եվրոպական Միության դեսպան Վասիլիս Մարագոսին։
Ողջունելով ԵՄ դեսպանին, ՍԴ նախագահը բարձր է գնահատել Սահմանադրական դատարանի և ԵՄ հայաստանյան ներկայացուցչության համագործակցությունը։ Արման Դիլանյանը ներկայացրել է վերջին տարիներին համատեղ իրականացված ծրագրերի կարևորությունը, նշելով դրանց էական նշանակությունը Սահմանադրական դատարանում իրականացվող ինստիտուցիոնալ բարեփոխումների համատեքստում։
Դեսպան Վասիլիս Մարագոսը շնորհակաություն է հայտնել ՍԴ Նախագահին՝ ԵՄ-ի հետ Բարձր դատարանի արդյունավետ համագործակցության համար։ ԵՄ դեսպանը պատրաստակամություն է հայտնել ապահովելու համագործակցության շարունակականությունն ու էլ ավելի ամրապնդելու երկկողմ բարձր մակարդակի հարաբերությունները։

PRESIDENT OF THE CONSTITUTIONAL COURT HOSTED THE AMBASSADOR OF THE EUROPEAN UNION TO THE REPUBLIC OF ARMENIA
On December 11, 2023, the President of the Constitutional Court Arman Dilanyan hosted the Ambassador of the European Union to the Republic of Armenia Vassillis Maragos.
Welcoming the Ambassador of the European Union, the President of the Constitutional Court highly appreciated the cooperation of the Constitutional Court and the Armenian representation of the EU. Arman Dilanyan presented the importance of the jointly implemented projects in recent years, and stressed their essential importance in the context of the institutional reforms implemented at the Constitutional Court.
Ambassador Vassillis Maragos expressed gratitude to the President of the Constitutional Court for the effective cooperation of the High Court with the EU. The EU Ambassador expressed willingness to ensure the ongoing cooperation, and to further strengthen high-level bilateral relations.