ՍԴ ՆԱԽԱԳԱՀՆ ԸՆԴՈՒՆԵԼ Է ԵԱՏՄ «ՁՄԵՌԱՅԻՆ ԴՊՐՈՑԻ» ՄԱՍՆԱԿԻՑՆԵՐԻՆ
2022 թվականի նոյեմբերի 25-ին Հայ-ռուսական համալսարանի կողմից կազմակերպված՝ «ԵԱՏՄ պետությունների ազգային իրավունքի և իրավաբանական կրթության համակարգի ներածություն» իրավաբանական դպրոցի մասնակիցները ճանաչողական այց են կատարել Սահմանադրական դատարան:
Այցի շրջանակներում ծրագրի մասնակիցներին ընդունել է Սահմանադրական դատարանի նախագահ Արման Դիլանյանը, որը մասնակիցներին ներկայացրել է Բարձր դատարանի գործառույթները, լիազորությունների շրջանակը, դերն ու առաքելությունը Հայաստանի Հանրապետության պետական կառավարման համակարգում: Մասնակիցների խնդրանքով Արման Դիլանյանն անդրադարձել է նաև Սահմանադրական դատարանի որոշումների կատարման հիմնախնդրին և առկա միտումներին:
Ճանաչողական այցի շրջանակներում ուսանողները շրջայց են կատարել Սահմանադրական դատարանի վարչական շենքում ու մասնագիտական քննարկում են ունեցել Սահմանադրական դատարանի նախագահի խորհրդական Ալինա Փխրիկյանի հետ:

PRESIDENT OF THE CONSTITUTIONAL COURT HOSTED THE PARTICIPANTS OF THE “WINTER SCHOOL” PROGRAMME OF THE EURASIAN ECONOMIC UNION
On 25 November 2022, the participants of the Law School "Introduction to the National Law and Legal Education System of EAEU States" paid a study visit to the Constitutional Court. The visit was organized upon the initiative of the Russian-Armenian University.
During the study visit, President Arman Dilanyan hosted the participants of the Programme and introduced the functions, scope of powers, role and mission of the High Court in the state administration system of the Republic of Armenia. At the request of the participants, Arman Dilanyan also addressed the issue of the implementation of the decisions of the Constitutional Court and the respective current trends.
Within the scope of the study visit, the visitors toured the administrative building of the Constitutional Court, and attended a professional discussion hosted by the Advisor to the President of the Constitutional Court Alina Pkhrikyan.