ՍԴ ՆԱԽԱԳԱՀՆ ԸՆԴՈՒՆԵԼ Է ԵԱՏՄ «ՁՄԵՌԱՅԻՆ ԴՊՐՈՑԻ» ՄԱՍՆԱԿԻՑՆԵՐԻՆ
2022 թվականի նոյեմբերի 25-ին Հայ-ռուսական համալսարանի կողմից կազմակերպված՝ «ԵԱՏՄ պետությունների ազգային իրավունքի և իրավաբանական կրթության համակարգի ներածություն» իրավաբանական դպրոցի մասնակիցները ճանաչողական այց են կատարել Սահմանադրական դատարան:
Այցի շրջանակներում ծրագրի մասնակիցներին ընդունել է Սահմանադրական դատարանի նախագահ Արման Դիլանյանը, որը մասնակիցներին ներկայացրել է Բարձր դատարանի գործառույթները, լիազորությունների շրջանակը, դերն ու առաքելությունը Հայաստանի Հանրապետության պետական կառավարման համակարգում: Մասնակիցների խնդրանքով Արման Դիլանյանն անդրադարձել է նաև Սահմանադրական դատարանի որոշումների կատարման հիմնախնդրին և առկա միտումներին:
Ճանաչողական այցի շրջանակներում ուսանողները շրջայց են կատարել Սահմանադրական դատարանի վարչական շենքում ու մասնագիտական քննարկում են ունեցել Սահմանադրական դատարանի նախագահի խորհրդական Ալինա Փխրիկյանի հետ:

ПРЕДСЕДАТЕЛЬ КОНСТИТУЦИОННОГО СУДА ПРИНЯЛ УЧАСТНИКОВ ЗИМНЕЙ ШКОЛЫ ЕВРАЗИЙСКОГО ЭКОНОМИЧЕСКОГО СОЮЗА
25 ноября 2022 года участники организованной Армяно-Российским университетом правовой школы по введению в национальное право и систему юридического образования государств ЕАЭС посетили Конституционный Суд с ознакомительным визитом.
Участников программы принял Председатель Конституционного Суда Арман Диланян. В ходе беседы Председатель КС ознакомил присутствующих с функциями, рамками полномочий, ролью и миссией Высокого суда в системе государственного управления Республики Армения. По просьбе участников Арман Диланян также затронул вопрос исполнения постановлений Конституционного Суда и современные тенденции.
В рамках ознакомительного визита студенты ознакомились с административным зданием Конституционного Суда и провели профессиональное обсуждение с советником Председателя Конституционного Суда Алиной Пхрикян.