ՍԱՀՄԱՆԱԴՐԱԿԱՆ ԴԱՏԱՐԱՆՈՒՄ ՀՅՈՒՐԸՆԿԱԼՎԵԼ ԵՆ ՆԻԴԵՐԼԱՆԴՆԵՐԻ ԹԱԳԱՎՈՐՈՒԹՅԱՆ ԱԳՆ ՆԵՐԿԱՅԱՑՈՒՑԻՉՆԵՐԸ
2024 թվականի մարտի 21-ին Սահմանադրական դատարանի դատավոր, փոխնախագահ Վահե Գրիգորյանն աշխատանքային հանդիպում է ունեցել Նիդերլանդների Թագավորության արտաքին գործերի նախարարության ներկայացուցիչների հետ՝ «Աջակցություն Սահմանադրական դատարանի ինստիտուցիոնալ բարեփոխումներին» ծրագրին առնչվող հարցերի քննարկման նպատակով։
Ողջունելով հյուրերին, ՍԴ փոխնախագահը շնորհակալություն է հայտնել Նիդերլանդների Թագավորության կողմից Հայաստանի ժողովրդավարական ինստիտուտների զարգացման և իրավունքի գերակայության ոլորտներում ցուցաբերվող աջակցության համար։ Նիդերլանդների ԱԳՆ ներկայացուցիչներ պարոն Արիան Սխութհոֆը և տիկին Իվոնե Ստասսենը Նիդերլանդների Թագավորության ժողովրդի անունից շնորհակալություն են հայտնել Սահմանադրական դատարանի փոխնախագահին ջերմ ընդունելության համար, ընդգծելով Սահմանադրական դատարանի դերը Հայաստանի սահմանադրական ժողովրդավարության, մարդու իրավունքների և իրավունքի գերակայության հարցերում։

REPRESENTATIVES OF THE MFA OF THE KINGDOM OF THE NETHERLANDS WERE HOSTED AT THE CONSTITUTIONAL COURT
On March 21, 2024, Constitutional Court’s Vice-President, Justice Vahe Grigoryan held a working meeting with the representatives of the Ministry of Foreign Affairs of the Kingdom of the Netherlands. The parties addressed a number of issues within the framework of the Project “Support to the Institutional Reforms of the Constitutional Court”.
Welcoming the guests, Vahe Grigoryan expressed gratitude for the ongoing support of the Kingdom of the Netherlands in the areas of development of democratic institutions in Armenia and the rule of law. On behalf of the people of the Kingdom of the Netherlands, representatives of the Ministry of Foreign Affairs of the Netherlands Arjan Schuthof and Yvonne Stassen expressed gratitude to Justice Vahe Grigoryan for the warm reception, emphasizing the important role of the Constitutional Court of the Republic of Armenia in the aspect of constitutional democracy, human rights and the rule of law in Armenia.