ՍԱՀՄԱՆԱԴՐԱԿԱՆ ԴԱՏԱՐԱՆՈՒՄ ՀՅՈՒՐԸՆԿԱԼՎԵԼ ԵՆ ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՏԱՐԲԵՐ ՈՒՍՈՒՄՆԱԿԱՆ ՀԱՍՏԱՏՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐԻ ՍՈՎՈՐՈՂՆԵՐԸ
Սահմանադրական դատարան են այցելել Հայաստանի Եվրոպական համալսարանի իրավագիտության ֆակուլտետի ուսանողները։ Ապագա իրավագետներին ընդունել է Սահմանադրական դատարանի նախագահ Արման Դիլանյանը, ներկայացրել Բարձր դատարանի դերն ու առաքելությունը Հայաստանի Հանրապետության պետական կառավարման համակարգում:
Մասնակիցների խնդրանքով Արման Դիլանյանն անդրադարձել է նաև Սահմանադրական դատարանի գործառույթների առանձնահատկություններին, լիազորությունների շրջանակին։ Քննարկվել են ուսանողներին հետաքրքրող մի շարք մասնագիտական հարցեր։
Ավելի վաղ, մասնագիտական կողմնորոշման ծրագրի շրջանակներում և ճանաչողական այցերով, Սահմանադրական դատարանը հյուրընկալել է նաև հանրապետության տարբեր դպրոցների ավարտական դասարանների աշակերտներին։
Այցերի ընթացքում, երիտասարդներն ու պատանիները հանդիպում են ունեցել նաև ՍԴ դատավոր Արթուր Վաղարշյանի հետ։

STUDENTS OF DIFFERENT EDUCATIONAL INSTITUTIONS OF ARMENIA WERE HOSTED AT THE CONSTITUTIONAL COURT
Students of the Faculty of Law of the European University of Armenia paid a visit to the Constitutional Court. The President of the Constitutional Court Arman Dilanyan hosted the future jurists and presented them the role and mission of the High Court in the state administration system of the Republic of Armenia.
At the request of the participants, Arman Dilanyan also referred to the features of the functions and the scope of powers of the Constitutional Court. A number of professional issues were also discussed.
Earlier, within the framework of the Professional Orientation Program, the students of the graduating classes of many schools paid a study visit to the Constitutional Court.
During the visits, the students also had a meeting with the Justice of the Constitutional Court Artur Vagharshyan.