ՍԱՀՄԱՆԱԴՐԱԿԱՆ ԴԱՏԱՐԱՆՈՒՄ ՀՅՈՒՐԸՆԿԱԼՎԵԼ ԵՆ ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ԵՎՐՈՊԱԿԱՆ ՀԱՄԱԼՍԱՐԱՆԻ ԵՎ ԳԼԱՁՈՐ ՀԱՄԱԼՍԱՐԱՆԻ ՈՒՍԱՆՈՂՆԵՐԸ
2024 թվականի հոկտեմբերի 23-ին Սահմանադրական դատարան են այցելել Հայաստանի եվրոպական համալսարանի և Գլաձոր համալսարանի իրավագիտության ֆակուլտետի տարբեր կուրսերի ուսանողները։ Ապագա իրավագետներին ընդունել է Սահմանադրական դատարանի նախագահ Արման Դիլանյանը, ներկայացրել Բարձր դատարանի գործունեության առանձնահատկությունները, Հայաստանի Հանրապետության դատական իշխանության մյուս մարմինների հետ փոխհարաբերությունները, Սահմանադրական դատարանի դերն ու առաքելությունը Հայաստանի Հանրապետության պետական կառավարման համակարգում։
Հանդիպումը շարունակվել է հարցուպատասխանի ձևաչափով, որի շրջանակներում ՍԴ նախագահը պատասխանել է ուսանողներին հետաքրքրող մի շարք մասնագիտական հարցերի։ Հանդիպման ավարտին Սահմանադրական դատարանի նախագահն ուսանողներին հորդորել Է ցուցաբերել բարձր առաջադիմություն, հավակնոտ նպատակներին հասնելու ճանապարհը հարթել բացառապես գիտելիքների միջոցով և մասնագիտական ձեռքբերումները ծառայեցնել ի նպաստ մեր հայրենիքի՝ Հայաստանի Հանրապետության:

СТУДЕНТЫ ЕВРОПЕЙСКОГО УНИВЕРСИТЕТА АРМЕНИИ И ГЛАДЗОРСКОГО УНИВЕРСИТЕТА В КОНСТИТУЦИОННОМ СУДЕ
23 октября 2024 года студенты различных курсов юридических факультетов Европейского университета Армении и Гладзорского университета посетили Конституционный Суд.
Будущих юристов принял Председатель Конституционного Суда Арман Диланян, представив особенности деятельности Высокого суда, его взаимосвязь с другими органами судебной власти Республики Армения, а также роль и миссию Конституционного Суда в системе государственного управления Республики Армения.
Встреча продолжилась в формате вопросов и ответов, в рамках которой Председатель КС ответил на ряд интересующих студентов профессиональных вопросов.
В завершение встречи Председатель КС пожелал студентам высокой успеваемости и обратился с призывом стремиться к достижению амбициозных целей исключительно посредством знаний, используя профессиональные достижения на благо нашей Родины – Республики Армения.