ՍԱՀՄԱՆԱԴՐԱԿԱՆ ԴԱՏԱՐԱՆՈՒՄ ՀՅՈՒՐԸՆԿԱԼՎԵԼ ԵՆ ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ԵՎՐՈՊԱԿԱՆ ՀԱՄԱԼՍԱՐԱՆԻ ԵՎ ԳԼԱՁՈՐ ՀԱՄԱԼՍԱՐԱՆԻ ՈՒՍԱՆՈՂՆԵՐԸ
2024 թվականի հոկտեմբերի 23-ին Սահմանադրական դատարան են այցելել Հայաստանի եվրոպական համալսարանի և Գլաձոր համալսարանի իրավագիտության ֆակուլտետի տարբեր կուրսերի ուսանողները։ Ապագա իրավագետներին ընդունել է Սահմանադրական դատարանի նախագահ Արման Դիլանյանը, ներկայացրել Բարձր դատարանի գործունեության առանձնահատկությունները, Հայաստանի Հանրապետության դատական իշխանության մյուս մարմինների հետ փոխհարաբերությունները, Սահմանադրական դատարանի դերն ու առաքելությունը Հայաստանի Հանրապետության պետական կառավարման համակարգում։
Հանդիպումը շարունակվել է հարցուպատասխանի ձևաչափով, որի շրջանակներում ՍԴ նախագահը պատասխանել է ուսանողներին հետաքրքրող մի շարք մասնագիտական հարցերի։ Հանդիպման ավարտին Սահմանադրական դատարանի նախագահն ուսանողներին հորդորել Է ցուցաբերել բարձր առաջադիմություն, հավակնոտ նպատակներին հասնելու ճանապարհը հարթել բացառապես գիտելիքների միջոցով և մասնագիտական ձեռքբերումները ծառայեցնել ի նպաստ մեր հայրենիքի՝ Հայաստանի Հանրապետության:

STUDENTS OF THE EUROPEAN UNIVERSITY OF ARMENIA AND GLADZOR UNIVERSITY WERE HOSTED AT THE CONSTITUTIONAL COURT
On October 23, 2024, the students from different grades of law faculties of the European University of Armenia and Gladzor University visited the Constitutional Court. The President of the Constitutional Court, Arman Dilanyan hosted the future legists and presented the features of the functions of the High Court, the relations with other judicial authorities of the Republic of Armenia, as well as the role and mission of the Constitutional Court in the state administration system of the Republic of Armenia.
During the meeting, the President of the Constitutional Court responded to the student’s inquiries related to professional issues. Summing up the meeting, the President of the Constitutional Court encouraged the students to show high progress, to pave the way to achieve ambitious goals exclusively through knowledge, and to use professional achievements for the benefit of our motherland, the Republic of Armenia.