19 դեկտեմբերի 2023թ.
2023 թվականի դեկտեմբերի 14-ին Սահմանադրական դատարանում հյուրընկալվել են Հայ-ռուսական համալսարանի՝ իրավունքի և քաղաքականության ինստիտուտի իրավագիտության բաժնի ուսանողները։
Սահմանադրական դատարանի նախագահ Արման Դիլանյանը՝ բաց դասի ձևաչափով ներկայացրել է Բարձր դատարանի առաքելությունը, գործունեության առանձնահատկությունները Հայաստանի Հանրապետության դատական իշխանության մյուս մարմինների հետ փոխհարաբերությունները։
Հանդիպումը շարունակվել է հարցուպատասխանի ձևաչափով, որի շրջանակներում ՍԴ նախագահը պատասխանել է ուսանողներին հետարքրքող մի շարք  մասնագիտական  հարցերի։ Արման Դիլանյանն ուսանողներին հորդորել է ցուցաբերել բարձր առաջադիմություն, հավակնոտ նպատակներին հասնելու ճանապարհը հարթել բացառապես գիտելքների միջոցով  և մասնագիտական ձեռքբերումները ծառայեցնել ի նպաստ մեր հայրենիքի՝  Հայաստանի Հանրապետության:

СТУДЕНТЫ РОССИЙСКО-АРМЯНСКОГО УНИВЕРСИТЕТА В КОНСТИТУЦИОННОМ СУДЕ
14 декабря 2023 года студенты юридического факультета Института права и политики Российско-Армянского университета посетили Конституционный Суд.
Встреча Председателя Конституционного Суда Армана Диланяна со студентами состоялась в формате открытого урока. Председатель КС рассказал о миссии Высокого суда, особенностях его деятельности и взаимоотношениях с другими органами судебной власти Республики Армения.
В ходе встречи Председатель КС ответил на ряд интересующих студентов профессиональных вопросов, пожелал им высокой успеваемости и обратился с призывом стремиться к достижению амбициозных целей исключительно посредством знаний, используя профессиональные достижения на благо нашей Родины – Республики Армения.