19 դեկտեմբերի 2023թ.
2023 թվականի դեկտեմբերի 14-ին Սահմանադրական դատարանում հյուրընկալվել են Հայ-ռուսական համալսարանի՝ իրավունքի և քաղաքականության ինստիտուտի իրավագիտության բաժնի ուսանողները։
Սահմանադրական դատարանի նախագահ Արման Դիլանյանը՝ բաց դասի ձևաչափով ներկայացրել է Բարձր դատարանի առաքելությունը, գործունեության առանձնահատկությունները Հայաստանի Հանրապետության դատական իշխանության մյուս մարմինների հետ փոխհարաբերությունները։
Հանդիպումը շարունակվել է հարցուպատասխանի ձևաչափով, որի շրջանակներում ՍԴ նախագահը պատասխանել է ուսանողներին հետարքրքող մի շարք  մասնագիտական  հարցերի։ Արման Դիլանյանն ուսանողներին հորդորել է ցուցաբերել բարձր առաջադիմություն, հավակնոտ նպատակներին հասնելու ճանապարհը հարթել բացառապես գիտելքների միջոցով  և մասնագիտական ձեռքբերումները ծառայեցնել ի նպաստ մեր հայրենիքի՝  Հայաստանի Հանրապետության:

On December 14, 2023, the students of the Department of Law of the Institute of Law and Policy of the Armenian-Russian University paid a visit to the Constitutional Court.
The President of the Constitutional Court Arman Dilanyan delivered an open class lecture for the students, presenting the mission and the peculiarities of the Constitutional Court, as well addressing the relations of the Court with other judicial authorities of the Republic of Armenia.
During the meeting, the President of the Constitutional Court responded to the student’s inquiries related to professional issues. Arman Dilanyan encouraged the students to show high progress, to pave the way to achieve ambitious goals exclusively through knowledge, and to use professional achievements for the benefit of our motherland, the Republic of Armenia.