ՍԱՀՄԱՆԱԴՐԱԿԱՆ ԴԱՏԱՐԱՆՈՒՄ ՀՅՈՒՐԸՆԿԱԼՎԵԼ ԵՆ ԵՊՀ ԱՄԱՌԱՅԻՆ ԴՊՐՈՑԻ ԱՇԱԿԵՐՏՆԵՐԸ
2025 թվականի օգոստոսի 25-ին Սահմանադրական դատարան են այցելել Երևանի Պետական համալսարանի իրավագիտության ֆակուլտետի ուսանողական խորհրդի կազմակերպած Իրավունքի ամառային դպրոցի մասնակիցները: Ճանաչողական այցի շրջանակներում Ամառային դպրոցի սաներին ընդունել է Սահմանադրական դատարանի նախագահ Արման Դիլանյանը: Երիտասարդների հետ հանդիպում-դասախոսությանը ՍԴ նախագահը խոսել է Սահմանադրության դերի և կարևորության մասին, ներկայացրել Սահմանադրական դատարանի գործունեության առանձնահատկությունները, ՀՀ դատաիրավական համակարգում Բարձր դատարանի դերն ու առաքելությունը։
Հանդիպման ավարտին ՍԴ նախագահ Արման Դիլանյանը պատասխանել է Ամառային դպրոցի սաներին հետաքրքրող մի շարք հարցերի:

СТУДЕНТЫ ЛЕТНЕЙ ШКОЛЫ ЕГУ ПОСЕТИЛИ КОНСТИТУЦИОННЫЙ СУД
25 августа 2025 года участники Летней юридической школы, организованной студенческим советом юридического факультета Ереванского государственного университета, посетили Конституционный Суд. В рамках ознакомительного визита слушателей Летней школы принял Председатель Конституционного Суда Арман Диланян. В ходе встречи-лекции с молодежью Председатель КС рассказал о роли и значении Конституции, представил особенности деятельности Конституционного Суда, роль и миссию Высокого Суда в судебно-правовой системе РА.
В завершение встречи Председатель КС Арман Диланян ответил на ряд вопросов, интересующих слушателей Летней школы.