ՍԱՀՄԱՆԱԴՐԱԿԱՆ ԴԱՏԱՐԱՆՈՒՄ ՀՅՈՒՐԸՆԿԱԼՎԵԼ Է ԳԵՐՄԱՆԻԱՅԻ ԲՈՒՆԴԵՍԹԱԳԻ ՊԱՏՎԻՐԱԿՈՒԹՅՈՒՆԸ
2024 թվականի փետրվարի 26-ին Սահմանադրական դատարանում հյուրընկալվել է Գերմանիայի խորհրդարանական պատվիրակությունը՝ Բունդեսթագի իրավական հարցերի հանձնաժողովի նախագահ Էլիզաբեթ Վինկելմայեր-Բեքերի գլխավորությամբ:
ՍԴ նախագահ Արման Դիլանյանը, ողջունելով հյուրերին, կարևորել է հայ-գերմանական արդյունավետ համագործակցությունն իրավական ոլորտում: Արման Դիլանյանն ընդգծել է Գերմանիայի ՍԴ նախագահի հետ գործընկերային հարաբերությունները՝ վերահաստատելով ՀՀ Բարձր դատարանի պատրաստակամությունը՝ մասնագիտական ոլորտում համագործակցությունն առավել ակտիվացնելու և շարունակական դարձնելու ուղղությամբ:
Հյուրերի խնդրանքով ՍԴ նախագահը ներկայացրել է Բարձր դատարանի կառուցվածքը, գործունեության առանձնահատկությունները, սահմանադրական մարմինների հետ փոխհարաբերությունները:
Հանդիպման ավարտին Գերմանիայի Բունդեսթագի ներկայացուցիչները շնորհակալություն են հայտնել ջերմ և բովանդակալից հանդիպման համար:

DELEGATION OF THE GERMAN BUNDESTAG WAS HOSTED AT THE CONSTITUTIONAL COURT
On February 26, 2024, the German parliamentary delegation led by Elisabeth Winkelmeier-Becker, the Chairperson of the Legal Affairs Committee of the German Bundestag, was hosted at the Constitutional Court.
The President of the Constitutional Court Arman Dilanyan welcomed the guests and emphasized the effective Armenian-German cooperation in the legal field. Arman Dilanyan highly appreciated the partnership relations with the President of the Federal Constitutional Court, reiterating the commitment of the High Court of Armenia to further strengthen the ongoing professional cooperation.
At the request of the guests, the President of the Constitutional Court touched upon the structure of the High Court, the features of its activities, and the relations with the constitutional authorities.
At the end of the meeting, the representatives of the German Bundestag expressed their gratitude for the warm and substantive meeting.