ՍԱՀՄԱՆԱԴՐԱԿԱՆ ԴԱՏԱՐԱՆԻ ՆՈՐԸՆՏԻՐ ՆԱԽԱԳԱՀ ԱՐՄԱՆ ԴԻԼԱՆՅԱՆԸ ԿԱՌԱՎԱՐՈՒԹՅՈՒՆՈՒՄ ՀԱՆԴԻՊՈՒՄ Է ՈՒՆԵՑԵԼ ՎԱՐՉԱՊԵՏ ՆԻԿՈԼ ՓԱՇԻՆՅԱՆԻ ՀԵՏ
Սահմանադրական դատարանի նորընտիր նախագահ Արման Դիլանյանը Կառավարությունում հանդիպում է ունեցել Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հետ:
Հանդիպման շրջանակներում անդրադարձ է կատարվել դատաիրավական ոլորտում նախատեսվող բարեփոխումներին և կարևորվել է ՍԴ ներգրավվածությունն այդ գործընթացում` իր լիազորությունների շրջանակում։
Վարչապետը շնորհավորել է Արման Դիլանյանին՝ պատասխանատու պաշտոնում ընտրվելու կապակցությամբ և մաղթել հաջողություններ Հայաստանի Հանրապետության իրավակարգում Սահմանադրության գերակայության և անմիջական գործողության՝ Բարձր դատարանի առաքելության իրականացման ու բնականոն գործունեության ապահովման գործում:

НОВОИЗБРАННЫЙ ПРЕДСЕДАТЕЛЬ КОНСТИТУЦИОННОГО СУДА АРМАН ДИЛАНЯН В ДОМЕ ПРАВИТЕЛЬСТВА ВСТРЕТИЛСЯ С ПРЕМЬЕР-МИНИСТРОМ НИКОЛОМ ПАШИНЯНОМ
В Доме Правительства состоялась встреча новоизбранного Председателя Конституционного Суда Армана Диланяна с Премьер-министром Николом Пашиняном.
В ходе встречи были затронуты вопросы в связи с предусмотренными в судебно-правовой сфере реформами, а также обозначены роль и вовлеченность Конституционного Суда в этот процесс в рамках своих полномочий.
Премьер-министр поздравил Армана Диланяна с избранием на ответственную должность и пожелал ему успехов в реализации миссии Высокого суда по обеспечению верховенства Конституции и ее непосредственного действия в правовой системе Республики Армения, а также нормальной деятельности Суда.