ՍԱՀՄԱՆԱԴՐԱԿԱՆ ԴԱՏԱՐԱՆԻ ՆԱԽԱԳԱՀՆ ԸՆԴՈՒՆԵԼ Է ՎԱՆԱՁՈՐԻ ՊԵՏԱԿԱՆ ՀԱՄԱԼՍԱՐԱՆԻ ՈՒՍԱՆՈՂՆԵՐԻՆ
2022 թվականի մարտի 16-ին Սահմանադրական դատարանի նախագահ Արման Դիլանյանն ընդունել է Վանաձորի պետական համալսարանի իրավագիտության բաժնի ուսանողներին:
Սահմանադրական դատարանի նախագահն ուսանողների հետ հանդիպման ընթացքում ողջունել է նրանց՝ Բարձր դատարան ճանաչողական և ուսուցողական այց  կատարելու նախաձեռնությունը: Հանդիպման ընթացքում Արման Դիլանյանը պատասխանել է ուսանողների հարցերին և ներկայացրել Սահմանադրական դատարանի լիազորությունները, գործերի քննության կարգը, Սահմանադրական դատարանի կողմից ընդունվող որոշումների առանձնահատկությունները, ինչպես նաև անդրադարձել է պետական կառավարման համակարգում դատական իշխանության դերին:
Հանդիպման ավարտին Արման Դիլանյանը հորդորել է երիտասարդներին՝ ապագայում իրենց համալսարանական գիտելիքները ծառայեցնել ի նպաստ Հայաստանի Հանրապետության զարգացման:

PRESIDENT OF THE CONSTITUTIONAL COURT ARMAN DILANYAN HOSTED THE STUDENTS OF VANADZOR STATE UNIVERSITY
On 16 March 2022, President of the Constitutional Court Arman Dilanyan hosted the students of Law Faculty of Vanadzor State University.
During the meeting with the students, President of the Constitutional Court welcomed their initiative to pay a study visit to the High Court. During the meeting, Arman Dilanyan answered the students' questions, presented the powers of the Constitutional Court, the procedure of case examination, the peculiarities of the decisions rendered by the Constitutional Court, as well as referred to the role of the judiciary in the public administration system.
At the end of the meeting, Arman Dilanyan encouraged the young people in the future to apply the gained academic knowledge for the benefit of the Republic of Armenia.