ՍԱՀՄԱՆԱԴՐԱԿԱՆ ԴԱՏԱՐԱՆԻ ՆԱԽԱԳԱՀՆ ԸՆԴՈՒՆԵԼ Է ՀԱՅԱՍՏԱՆՈՒՄ ՎՐԱՍՏԱՆԻ ԴԵՍՊԱՆԻՆ
Սահմանադրական դատարանի նախագահ Արման Դիլանյանն ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Վրաստանի արտակարգ և լիազոր դեսպան Գիորգի Շարվաշիձեին։
Ողջունելով նորանշանակ դեսպանին՝ Արման Դիլանյանը կարևորել է երկու հարևան պետությունների ջերմ, բարեկամական հարաբերությունները, ինչպես նաև  իրավունքի գերակայության ու դատաիրավական համագործակցության ոլորտում արդյունավետ փոխգործակցության ակտիվացումը։
Բարձր դատարանի նախագահը նշել է, որ 2021 թվականին հյուրընկալելով վրացի գործընկերոջը՝ երկուստեք վերահաստատվել է երկկողմանի օրակարգի բոլոր հարցերով բարձր մակարդակի շփումները շարունակելու և համատեղ տարածաշրջանային ծրագրերի իրականացման հնարավորությունները դիտարկելու պատրաստակամությունը։
Դեսպան Շարվաշիձեն շնորհակալություն է հայտնել հանդիպման հնարավորության համար և նշել է, որ հայ-վրացական դարավոր բարեկամությունը պարարտ հող է ստեղծում նաև երկու երկրների սահմանադրական դատարանների միջև իրավական կապերի հետագա ամրապնդման ու խորացման համար:

ПРЕДСЕДАТЕЛЬ КОНСТИТУЦИОННОГО СУДА ПРИНЯЛ ПОСЛА ГРУЗИИ В АРМЕНИИ
Председатель Конституционного Суда Арман Диланян принял Чрезвычайного и Полномочного Посла Грузии в Республике Армения Гeоргия Шарвашидзе.
Приветствуя новоназначенного Посла, Арман Диланян особо отметил теплые, дружественные отношения между двумя соседними государствами, а также активизацию плодотворного взаимодействия в сфере верховенства права и судебно-правового сотрудничества.
Председатель Высокого суда отметил, что, во время визита его грузинского коллеги в Армению в 2021 году обе стороны подтвердили готовность продолжить диалог на высоком уровне по всем вопросам двусторонней повестки дня и рассмотреть возможность реализации совместных региональных программ.
Посол Шарвашидзе поблагодарил за возможность встречи и отметил, что многовековая армяно-грузинская дружба создала благодатную почву для дальнейшего укрепления и углубления правовых связей между Конституционными Судами двух стран.