ՍԱՀՄԱՆԱԴՐԱԿԱՆ ԴԱՏԱՐԱՆԻ ՆԱԽԱԳԱՀՆ ԸՆԴՈՒՆԵԼ Է ՀԱՅԱՍՏԱՆՈՒՄ ՎՐԱՍՏԱՆԻ ԴԵՍՊԱՆԻՆ
Սահմանադրական դատարանի նախագահ Արման Դիլանյանն ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Վրաստանի արտակարգ և լիազոր դեսպան Գիորգի Շարվաշիձեին։
Ողջունելով նորանշանակ դեսպանին՝ Արման Դիլանյանը կարևորել է երկու հարևան պետությունների ջերմ, բարեկամական հարաբերությունները, ինչպես նաև  իրավունքի գերակայության ու դատաիրավական համագործակցության ոլորտում արդյունավետ փոխգործակցության ակտիվացումը։
Բարձր դատարանի նախագահը նշել է, որ 2021 թվականին հյուրընկալելով վրացի գործընկերոջը՝ երկուստեք վերահաստատվել է երկկողմանի օրակարգի բոլոր հարցերով բարձր մակարդակի շփումները շարունակելու և համատեղ տարածաշրջանային ծրագրերի իրականացման հնարավորությունները դիտարկելու պատրաստակամությունը։
Դեսպան Շարվաշիձեն շնորհակալություն է հայտնել հանդիպման հնարավորության համար և նշել է, որ հայ-վրացական դարավոր բարեկամությունը պարարտ հող է ստեղծում նաև երկու երկրների սահմանադրական դատարանների միջև իրավական կապերի հետագա ամրապնդման ու խորացման համար:

PRESIDENT OF THE CONSTITUTIONAL COURT HOSTED THE AMBASSADOR OF GEORGIA TO ARMENIA
President of the Constitutional Court Arman Dilanyan hosted the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of Georgia to the Republic of Armenia Giorgi Sharvashidze.
While welcoming the newly appointed Ambassador, Arman Dilanyan highly emphasized the warm and friendly relations between the two neighboring states, as well as the increased effective cooperation in the field of the rule of law and judicial cooperation.
The President of the High Court noted that by hosting the Georgian colleague in 2021, both sides reiterated their willingness to further expand high-level relations on all issues of the bilateral agenda, and to consider the possibilities of implementing joint regional projects.
Ambassador Sharvashidze expressed his gratitude for the meeting and noted that the centuries-old Armenian-Georgian friendship creates fertile ground for the further strengthening and enhancing of legal relationship between the constitutional courts of the two countries.