ՍԱՀՄԱՆԱԴՐԱԿԱՆ ԴԱՏԱՐԱՆԻ ՆԱԽԱԳԱՀ ԱՐՄԱՆ ԴԻԼԱՆՅԱՆՆ ԸՆԴՈՒՆԵԼ Է ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹՅՈՒՆՈՒՄ ՌՈՒՍԱՍՏԱՆԻ ԴԱՇՆՈՒԹՅԱՆ ԴԵՍՊԱՆ ՍԵՐԳԵՅ ԿՈՊԻՐԿԻՆԻՆ
2022 թվականի փետրվարի 14-ին Սահմանադրական դատարանի նախագահ Արման Դիլանյանն ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Ռուսաստանի Դաշնության արտակարգ և լիազոր դեսպան Սերգեյ Կոպիրկինին:
Հանդիպման մեկնարկին Արման Դիլանյանը նշել է, որ Հայաստանի և Ռուսաստանի սահմանադրական դատարանների համագործակցության օրակարգը բոլոր ոլորտներում հագեցած է, ինչը բխում է երկու երկրների բարեկամական և դաշնակցային հարաբերություններից:
Հանդիպման ընթացքում զրուցակիցներն անդրադարձել են իրավական ոլորտում հայ-ռուսական համագործակցության հեռանկարներին և երկու երկրների սահմանադրական դատարանների միջև բարձր մակարդակի փոխայցելությունների կազմակերպման հնարավորությանը:

PRESIDENT OF THE CONSTITUTIONAL COURT MR. ARMAN DILANYAN HOSTED THE AMBASSADOR EXTRAORDINARY AND PLENIPOTENTIARY OF THE RUSSIAN FEDERATION TO THE REPUBLIC OF ARMENIA H.E. MR. SERGEY KOPIRKIN
On 14 February 2022, President of the Constitutional Court Mr. Arman Dilanyan hosted the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Russian Federation to the Republic of Armenia H.E. Mr. Sergey Kopirkin.
At the beginning of the meeting, Mr. Arman Dilanyan noted that the agenda of cooperation between the Constitutional Courts of Armenia and Russia is comprehensive in all spheres, which stems from the friendly and allied relations between the two countries.
During the meeting, the interlocutors addressed the prospects of Armenian-Russian cooperation in the legal sphere and discussed the possibility of organizing high-level reciprocal visits between the Constitutional Courts of the two countries.