ՍԱՀՄԱՆԱԴՐԱԿԱՆ ԴԱՏԱՐԱՆԻ ՆԱԽԱԳԱՀ ԱՐՄԱՆ ԴԻԼԱՆՅԱՆԸ ՄԱՍՆԱԿՑԵԼ Է ՀԱՅԱՍՏԱՆ-ԵՎՐՈՊԱՅԻ ԽՈՐՀՈՒՐԴ 2023-2026ԹԹ. ԳՈՐԾՈՂՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐԻ ԾՐԱԳՐԻ ՊԱՇՏՈՆԱԿԱՆ ՄԵԿՆԱՐԿԻ ՄԻՋՈՑԱՌՄԱՆԸ
Արտաքին գործերի նախարարության և Եվրոպայի Խորհրդի համատեղ նախաձեռնությամբ պաշտոնապես մեկնարկել է Հայաստան-Եվրոպայի Խորհուրդ  2023-2026թթ. Գործողությունների ծրագիրը։ Պաշտոնական միջոցառմանը հաջորդել է Գործողությունների ծրագրի արդյունավետությանը նվիրված համաժողով և ընդունելություն։
Գործողությունների ծրագրի արդյունավետությանը նվիրված համաժողովի ընթացքում ելույթով հանդես է եկել ՀՀ սահմանադրական դատարանի նախագահ Արման Դիլանյանը։
Միջոցառմանը մասնակցել են Գործողությունների ծրագրի շրջանակներում ԵԽ հետ համագործակցող ՀՀ գերատեսչությունների, Հայաստանի Հանրապետությունում հավատարմագրված ԵԽ անդամ և դիտորդ երկրների դիվանագիտական առաքելությունների, միջազգային կազմակերպությունների և միջազգային ֆինանսական հաստատությունների ղեկավարներ, բարձրաստիճան ներկայացուցիչներ, հասարակական կազմակերպությունների ներկայացուցիչներ։

ПРЕДСЕДАТЕЛЬ КОНСТИТУЦИОННОГО СУДА АРМАН ДИЛАНЯН ПРИНЯЛ УЧАСТИЕ В МЕРОПРИЯТИИ, ПОСВЯЩЕННОМ ОФИЦИАЛЬНОМУ ЗАПУСКУ ПЛАНА ДЕЙСТВИЙ СОВЕТА ЕВРОПЫ ДЛЯ АРМЕНИИ НА 2023-2026 ГГ.
По инициативе Министерства иностранных дел и Совета Европы официально стартовал План действий Совета Европы для Армении на 2023-2026 гг. По завершении официальной части мероприятия состоялись Конференция, посвященная эффективности Плана действий, и прием.
На Конференции Председатель Конституционного Суда РА Арман Диланян выступил с речью.
В мероприятии приняли участие руководители сотрудничающих с Советом Европы в рамках Плана действий ведомств РА, главы аккредитованных в Республике Армения дипломатических миссий стран-членов СЕ и стран-наблюдателей, международных организаций и международных финансовых институтов, а также высокопоставленные лица и представители общественных организаций.