ՆՈՐԱՆՇԱՆԱԿ ԴԵՍՊԱՆԻ ԱՅՑԸ
Հունիսի 15-ին ՀՀ սահմանադրական դատարանի նախագահ Գ. Հարությունյանն ընդունեց Հայաստանում Ղազախստանի Հանրապետության նորանշանակ արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Թիմուր Ուրազաեւին:
Ողջունելով հյուրին, պարոն Հարությունյանը նրան շնորհավորեց նշանակման կապակցությամբ, մաղթեց արդյունավետ, բեղմնավոր գործունեություն: Նա նաեւ դեսպանի միջոցով շնորհավորանքներ հաղորդեց Ղազախստանի Հանրապետության սահմանադրական խորհրդի նախագահ Իգոր Ռոգովին՝ հունիսի 14-ին վերանշանակման առիթով:
Հանդիպմանը քննարկվեցին ՀՀ սահմանադրական դատարանի եւ Ղազախստանի Հանրապետության սահմանադրական խորհրդի միջեւ համագործակցության այսօրվա եւ հեռանկարի հետ կապված հարցեր: Զրույցի ընթացքում կողմերն իրենց տեսակետներն արտահայտեցին, որ ինչպես այդ, այնպես էլ ընդհանրապես դատաիրավական ոլոորտում հետագա համագործակցության մեծ հեռանկարներ կան եւ, ինչպես երկկողմ, այնպես էլ միջազգային կառույցների շրջանակներում, իրենց արդյունավետ համագործակցությունը հետագայում նույնպես պետք է զարգացնել:

ВИЗИТ НОВОНАЗНАЧЕННОГО ПОСЛА
15 июня Председатель Конституционного Суда РА Г. Арутюнян принял новоназначенного Чрезвычайного и Полномочного Посла Республики Казахстан в Республике Армения Тимура Уразаева.
Поприветствовав гостя, господин Арутюнян поздравил его с назначением и пожелал эффективной и плодотворной работы.
Господин Арутюнян через Посла также направил свои поздравления Председателю Конституционного Совета Республики Казахстан Игорю Рогову в связи с Указом Президента Республики Казахстан от 14 июня сего года о его переназначении на должность.
Во время встречи стороны обсудили вопросы, связанные с нынешним и дальнейшим сотрудничеством между Конституционным Судом Республики Армения и Конституционным Советом Республики Казахстан. В ходе встречи стороны выразили свои точки зрения по поводу больших перспектив для дальнейшего сотрудничества в судебно-правовой сфере и необходимости дальнейшего эффективного развития в рамках как двусторонних, так и международных структур.