ՄԻ ԽՈՒՄԲ ԴՊՐՈՑԱԿԱՆՆԵՐ ՀՅՈՒՐԸՆԿԱԼՎԵԼ ԵՆ ՀՀ ՍԱՀՄԱՆԱԴՐԱԿԱՆ ԴԱՏԱՐԱՆՈՒՄ
2019 թվականի մարտի 26-ին ՀՀ Սահմանադրական դատարանի նախագահ Հրայր Թովմասյանն ընդունել է «Երիտասարդությունը ներգրավված հասարակության մեջ 2018-2019» ծրագիր շրջանակներում` ուսուցողական այցով ՀՀ Սահմանադրական դատարան այցելած մի խումբ աշակերտների: Ծրագիրն իրականացվում է «World Vision Հայաստան» և «Jinishian Memorial Foundation» կազմակերպությունների կողմից: Շուրջ 30 աշակերտները ներկայացնում էին Գեղարքունիքի մարզի տարբեր համայնքներ: Բոլոր աշակերտները ներգրավված են իրենց դպրոցներում գործող բանավեճի ակումբներում: Հանդիպման ընթացքում Հրայր Թովմասյանը ներկայացրել է Սահմանադրական դատարանի գործունեության առանձնահատկությունները, Հայաստանի Հանրապետության իրավական համակարգը, պատասխանել աշակերտներին հետաքրքրող տասնյակ հարցերին:
Սահմանադրական դատարան այցելած աշակերտները, ՀՀ ՍԴ նախագահ Հրայր Թովմասյանի ուղեկցությամբ, շրջայց են կատարել նաև դատարանի տարածքում։

A GROUP OF SCHOOL STUDENTS VISITED THE RA CONSTITUTIONAL COURT
On 26 March 2019, Hrayr Tovmasyan, President of the RA Constitutional Court hosted a group of school students who made a study visit to the RA Constitutional Court within the framework of the “Youth Integrated in the Society 2018-2019” Program. The Program is implemented by the “World Vision Armenia” organization and “Jinishian Memorial Foundation”. About 30 school students from different communities of Gegharkunik Marz who visited the Constitutional Court are members of discussion clubs operating in their schools. During the meeting, Hrayr Tovmasyan introduced them the peculiarities of the activities of the Constitutional Court, the legal system of the Republic of Armenia, and answered their questions.
The school students together with Hrayr Tovmasyan, President of the RA Constitutional Court were also familiarized with the Court building.