ՄԻ ԽՈՒՄԲ ԴՊՐՈՑԱԿԱՆՆԵՐ ՀՅՈՒՐԸՆԿԱԼՎԵԼ ԵՆ ՀՀ ՍԱՀՄԱՆԱԴՐԱԿԱՆ ԴԱՏԱՐԱՆՈՒՄ
2019 թվականի մարտի 26-ին ՀՀ Սահմանադրական դատարանի նախագահ Հրայր Թովմասյանն ընդունել է «Երիտասարդությունը ներգրավված հասարակության մեջ 2018-2019» ծրագիր շրջանակներում` ուսուցողական այցով ՀՀ Սահմանադրական դատարան այցելած մի խումբ աշակերտների: Ծրագիրն իրականացվում է «World Vision Հայաստան» և «Jinishian Memorial Foundation» կազմակերպությունների կողմից: Շուրջ 30 աշակերտները ներկայացնում էին Գեղարքունիքի մարզի տարբեր համայնքներ: Բոլոր աշակերտները ներգրավված են իրենց դպրոցներում գործող բանավեճի ակումբներում: Հանդիպման ընթացքում Հրայր Թովմասյանը ներկայացրել է Սահմանադրական դատարանի գործունեության առանձնահատկությունները, Հայաստանի Հանրապետության իրավական համակարգը, պատասխանել աշակերտներին հետաքրքրող տասնյակ հարցերին:
Սահմանադրական դատարան այցելած աշակերտները, ՀՀ ՍԴ նախագահ Հրայր Թովմասյանի ուղեկցությամբ, շրջայց են կատարել նաև դատարանի տարածքում։

ГРУППА ШКОЛЬНИКОВ ПОСЕТИЛА КОНСТИТУЦИОННЫЙ СУД РА
26 марта 2019 года Председатель Конституционного Суда РА Грайр Товмасян принял группу школьников, посетившую Конституционный Суд РА с обучающим визитом в рамках Программы “Интегрированная в общество молодежь 2018-2019”. Программу осуществляют организации “World Vision Armenia” и “Jinishian Memorial Foundation”. Около 30 посетивших КС школьников из разных общин Гегаркуникского марза являются членами действующих в их школах дискуссионных клубов. В ходе встречи Грайр Товмасян представил школьникам особенности деятельности Конституционного Суда, правовую систему Республики Армения, ответил на их многочисленные вопросы.
Затем школьники вместе с Председателем КС РА Грайром Товмасяном в экскурсионном порядке ознакомились со зданием Суда.