ՀՐԱՅՐ ԹՈՎՄԱՍՅԱՆՆ ԸՆԴՈՒՆԵԼ Է ՉԻՆԱՍՏԱՆԻ ԺՈՂՈՎՐԴԱԿԱՆ ՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹՅԱՆ ԴԵՍՊԱՆԻՆ
2019 թվականի հոկտեմբերի 9-ին Սահմանադրական դատարանի նախագահ Հրայր Թովմասյանն ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Չինաստանի Ժողովրդական Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան պարոն Թիան Էրլունին: Հանդիպումը կայացել է չինական կողմի նախաձեռնությամբ:
Հանդիպման ընթացքում կողմերը կարևորել են երկու ժողովրդների միջև առկա ջերմ և բարեկամական հարաբերությունները, շփումների բարձր մակարդակը և հույս հայտնել, որ փոխգործակցությունը հետագայում առավել կամրապնդվի: Սահմանադրական դատարանի նախագահ Հրայր Թովմասյանն իր շնորհավորանքներն է փոխանցել դեսպանին օրեր առաջ նշված Չինաստանի ազգային տոնի կապակցությամբ:
Զրուցակիցներն անդրադարձել են նաև Հայաստանի Հանրապետությունում ընթացող դատաիրավական ոլորտի բարեփոխումներին, այդ շրջանակներում տեղի ունեցող զարգացումներին։

ГРАЙР ТОВМАСЯН ПРИНЯЛ ПОСЛА КИТАЙСКОЙ НАРОДНОЙ РЕСПУБЛИКИ
9 октября 2019 года Председатель Конституционного Суда Грайр Товмасян принял Чрезвычайного и Полномочного Посла Китайской Народной Республики в Республике Армения Тяня Эрлуна. Встреча состоялась по инициативе китайской стороны.
В ходе встречи стороны отметили важность сохранения теплых и дружеских отношений между двумя народами и высокий уровень взаимосвязи, а также выразили надежду на дальнейшее укрепление двухстороннего сотрудничества. Председатель Конституционного Суда Грайр Товмасян поздравил Тяня Эрлуна с прошедшим национальным праздником Китая.
Собеседники также затронули вопросы реформ в судебно-правовой сфере Республики Армения и связанных с этим