ՀՐԱՅՐ ԹՈՎՄԱՍՅԱՆՆ ԸՆԴՈՒՆԵԼ Է ՉԻՆԱՍՏԱՆԻ ԺՈՂՈՎՐԴԱԿԱՆ ՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹՅԱՆ ԴԵՍՊԱՆԻՆ
2019 թվականի հոկտեմբերի 9-ին Սահմանադրական դատարանի նախագահ Հրայր Թովմասյանն ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Չինաստանի Ժողովրդական Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան պարոն Թիան Էրլունին: Հանդիպումը կայացել է չինական կողմի նախաձեռնությամբ:
Հանդիպման ընթացքում կողմերը կարևորել են երկու ժողովրդների միջև առկա ջերմ և բարեկամական հարաբերությունները, շփումների բարձր մակարդակը և հույս հայտնել, որ փոխգործակցությունը հետագայում առավել կամրապնդվի: Սահմանադրական դատարանի նախագահ Հրայր Թովմասյանն իր շնորհավորանքներն է փոխանցել դեսպանին օրեր առաջ նշված Չինաստանի ազգային տոնի կապակցությամբ:
Զրուցակիցներն անդրադարձել են նաև Հայաստանի Հանրապետությունում ընթացող դատաիրավական ոլորտի բարեփոխումներին, այդ շրջանակներում տեղի ունեցող զարգացումներին։

HRAYR TOVMASYAN HOSTED THE AMBASSADOR OF THE PEOPLE'S REPUBLIC OF CHINA
On October 9, 2019, Hrayr Tovmasyan, President of the Constitutional Court, hosted H.E. Mr. Tian Erlong, Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary to the Republic of Armenia. The meeting was initiated by the Chinese side.
During the meeting, the parties highlighted the importance of warm and friendly ties between the two nations, high level of relations and expressed hope that the cooperation would be further strengthened in the future. Hrayr Tovmasyan, President of the Constitutional Court passed his congratulations to the Ambassador on the occasion of the national holiday of China.
The interlocutors also referred to the reforms in the judicial and legal sphere in the Republic of Armenia and developments within that framework.