ՀՀ ՍԴ ՆԱԽԱԳԱՀՆ ԸՆԴՈՒՆԵԼ Է ՎԵՆԵՏԻԿԻ ՀԱՆՁՆԱԺՈՂՈՎԻ ՓՈՐՁԱԳԻՏԱԿԱՆ ԽՄԲԻ ԱՆԴԱՄՆԵՐԻՆ
2019 թվականի սեպտեմբերի 17-ին Սահմանադրական դատարանի նախագահ Հրայր Թովմասյանը ընդունել է ՀՀ արդարադատության նախարարության հրավերով Հայաստանում գտնվող Եվրոպայի Խորհրդի «Ժողովրդավարություն՝ իրավունքի միջոցով» եվրոպական հանձնաժողովի (Վենետիկի հանձնաժողով) փորձագիտական խմբի անդամներին։
Հանդիպման ընթացքում կողմերն անդրադարձ են կատարել դատաիրավական և հակակոռուպցիոն ոլորտի բարեփոխումների բովանդակությանն ու ընթացքին։ Երկուստեք կարևորվել է միջազգային գործընկերների աջակցությունն ու խորհրդատվությունը այդ բարեփոխումների իրականացման գործում:

PRESIDENT OF THE RA CONSTITUTIONAL COURT HOSTED THE MEMBERS OF THE EXPERT GROUP OF THE VENICE COMMISSION
On September 17, 2019, Hrayr Tovmasyan, President of the Constitutional Court hosted the members of the expert group of the European Commission for Democracy through Law of the Council of Europe (Venice Commission) who was in Armenia at the invitation of the Ministry of Justice of the Republic of Armenia.
During the meeting the parties touched upon the context and process of reforms in judicial-legal and anti-corruption areas. The parties highlighted the contribution and advice of international partners in implementing these reforms.