10 սեպտեմբերի 2024թ.
ՀՀ ՍԱՀՄԱՆԱԴՐԱԿԱՆ ԴԱՏԱՐԱՆԻ ՆԱԽԱԳԱՀԻ ՀՐԱՎԵՐՈՎ ՀԱՅԱՍՏԱՆՈՒՄ ԳՏՆՎՈՂ ԻՀ ԴԱՇՆԱՅԻՆ ԳԵՐԱԳՈՒՅՆ ԴԱՏԱՐԱՆԻ ՊԱՏՎԻՐԱԿՈՒԹՅՈՒՆՆ ԱՅՑԵԼԵԼ Է ՀՀ ԱԶԳԱՅԻՆ ԺՈՂՈՎ
ՀՀ Սահմանադրական դատարանի նախագահ Արման Դիլանյանի հրավերով պաշտոնական այցով Երևանում գտնվող Իրաքի Հանրապետության Դաշնային գերագույն դատարանի նախագահ Ջասիմ Մուհամմադ Աբուդի գլխավորած պատվիրակությանն ընդունել է ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Ալեն Սիմոնյանը։ Հանդիպմանը մասնակցել է նաև ՀՀ Սահմանադրական դատարանի նախագահ Արման Դիլանյանը:
Հանդիպման ընթացքում երկուստեք ընդգծվել է Հայաստանի և Իրաքի միջև հարաբերությունների զարգացման և ամրապնդման կարևորությունը։

НАХОДЯЩАЯСЯ В АРМЕНИИ ПО ПРИГЛАШЕНИЮ ПРЕДСЕДАТЕЛЯ КОНСТИТУЦИОННОГО СУДА РА ДЕЛЕГАЦИЯ ФЕДЕРАЛЬНОГО ВЕРХОВНОГО СУДА РЕСПУБЛИКИ ИРАК ПОСЕТИЛА НАЦИОНАЛЬНОЕ СОБРАНИЕ РА
Находящуюся с официальным визитом в Ереване по приглашению Председателя Конституционного Суда РА делегацию Федерального Верховного суда Республики Ирак, возглавляемую Председателем Джассимом Мухаммадом Абудом, принял Председатель Национального Собрания РА Ален Симонян. Во встрече участвовал также Председатель Конституционного Суда РА Арман Диланян.
В ходе встречи стороны отметили важность развития и укрепления отношений между Арменией и Ираком.
С подробностями состоявшейся в Национальном Собрании встречи можно ознакомиться на официальном сайте НС по следующей ссылке: