ՀՀ ՍԱՀՄԱՆԱԴՐԱԿԱՆ ԴԱՏԱՐԱՆԻ ՆԱԽԱԳԱՀԸ ՌՈՒՍԱՍՏԱՆԻ ՍԱՀՄԱՆԱԴՐԱԿԱՆ ԴԱՏԱՐԱՆԻ ԵՎ «ՅՈՒՐԻՍՏ» ՀՐԱՏԱՐԱԿՉԱԿԱՆ ԽՄԲԻ ԿՈՂՄԻՑ ՀՐԱՏԱՐԱԿՎՈՂ «ՍԱՀՄԱՆԱԴՐԱԿԱՆ ԱՐԴԱՐԱԴԱՏՈՒԹՅՈՒՆ» ԱՄՍԱԳՐԻ ԽՄԲԱԳՐԱԿԱՆ ԽՈՐՀՐԴԻ ԱՆԴԱՄ
Բարձր գնահատելով ՀՀ սահմանադրական դատարանի նախագահ, պրոֆեսոր Գ. Հարությունյանի ավանդը սահմանադրական արդարադատության զարգացման գործում՝ Ռուսաստանի Դաշնության սահմանադրական դատարանը եւ «Սահմանադրական արդարադատություն» համառուսաստանյան ամսագրի խմբագրական խորհուրդը 20.10.2015թ. թիվ 1478 գրությամբ ՀՀ սահմանադրական դատարանի նախագահին առաջարկել են դառնալ ամսագրի խմբագրական խորհրդի անդամ։

ПРЕДСЕДАТЕЛЬ КОНСТИТУЦИОННОГО СУДА РА – ЧЛЕН РЕДАКЦИОННОГО СОВЕТА ЖУРНАЛА “ЖУРНАЛ КОНСТИТУЦИОННОГО ПРАВОСУДИЯ”, ИЗДАВАЕМОГО КОНСТИТУЦИОННЫМ СУДОМ РОССИЙСКОЙ ФЕДЕРАЦИИ И ИЗДАТЕЛЬСКОЙ ГРУППОЙ “ЮРИСТ”
Высоко оценив вклад Председателя Конституционного Суда РА господина Г. Арутюняна в развитие конституционного правосудия, Конституционный Суд Российской Федерации и редакционный совет всероссийского журнала “Журнал конституционного правосудия” письмом от 20.10.2015 г. номер 1478 предложили Председателю Конституционного Суда РА стать членом редакционного совета журнала. Предложение было принято.