ՀՀ ՍԱՀՄԱՆԱԴՐԱԿԱՆ ԴԱՏԱՐԱՆԻ ՆԱԽԱԳԱՀԸ ՌՈՒՍԱՍՏԱՆԻ ՍԱՀՄԱՆԱԴՐԱԿԱՆ ԴԱՏԱՐԱՆԻ ԵՎ «ՅՈՒՐԻՍՏ» ՀՐԱՏԱՐԱԿՉԱԿԱՆ ԽՄԲԻ ԿՈՂՄԻՑ ՀՐԱՏԱՐԱԿՎՈՂ «ՍԱՀՄԱՆԱԴՐԱԿԱՆ ԱՐԴԱՐԱԴԱՏՈՒԹՅՈՒՆ» ԱՄՍԱԳՐԻ ԽՄԲԱԳՐԱԿԱՆ ԽՈՐՀՐԴԻ ԱՆԴԱՄ
Բարձր գնահատելով ՀՀ սահմանադրական դատարանի նախագահ, պրոֆեսոր Գ. Հարությունյանի ավանդը սահմանադրական արդարադատության զարգացման գործում՝ Ռուսաստանի Դաշնության սահմանադրական դատարանը եւ «Սահմանադրական արդարադատություն» համառուսաստանյան ամսագրի խմբագրական խորհուրդը 20.10.2015թ. թիվ 1478 գրությամբ ՀՀ սահմանադրական դատարանի նախագահին առաջարկել են դառնալ ամսագրի խմբագրական խորհրդի անդամ։

PRESIDENT OF THE CONSTITUTIONAL COURT OF THE REPUBLIC OF ARMENIA HAS BECOME THE MEMBER OF THE EDITORIAL BOARD OF THE JOURNAL OF CONSTITUTIONAL JUSTICE PUBLISHED BY THE CONSTITUTIONAL COURT OF THE RUSSIAN FEDERATION AND THE PUBLISHING GROUP “JURIST”
Taking as grounds Gagik Harutyunyan’s contribution to the development of constitutional justice, the Constitutional Court of the Russian Federation and the Editorial Board of the Pan - Russian Journal of Constitutional Justice proposed Prof. Gagik Harutyunyan, President of the RA Constitutional Court, on the basis of the Letter No. 1478 of 20.10.2015, to become the member of the Publishing Group.