ՀԱՅԱՍՏԱՆՈՒՄ ՎՐԱՍՏԱՆԻ ԴԵՍՊԱՆԸ ՀՀ ՍԴ-ՈՒՄ
Սեպտեմբերի 15-ին ՀՀ սահմանադրական դատարանի նախագահ Գ. Հարությունյանն ընդունեց Հայաստանի Հանրապետությունում Վրաստանի նորանշանակ արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Գիորգի Սագանելիձեին:
Այցը ճանաչողական էր, եւ Գ. Հարությունյանը` հյուրին շնորհավորելով նոր պաշտոնում ընտրվելու առիթով, ծանոթացրեց ՍԴ գործունեությանը, միջազգային կապերին, որոնցում նկատելի տեղ ունեն հայ-վրացական, ի մասնավորի` Վրաստանի սահմանադրական դատարանի հետ պահպանվող բարձր մակարդակի հարաբերությունները. վրացի գործընկերների հետ կազմակերպվել են համատեղ խորհրդաժողովներ, կատարվել են փոխադարձ այցելություններ:
Պարոն Հարությունյանը դեսպանին հրավիրեց մասնակցելու հոկտեմբերին Երեւանում կայանալիք միջազգային ավանդական խորհրդաժողովին: Հրավերը սիրով ընդունվեց:
Երկուստեք բարձր գնահատեցին դրացի ժողովուրդների բարեկամությունը` պատրաստակամություն հայտնելով ակտիվ փոխգործակցությամբ նպաստել հարաբերությունների էլ ավելի բարելավմանը:

ПОСОЛ ГРУЗИИ В КОНСТИТУЦИОННОМ СУДЕ РЕСПУБЛИКИ АРМЕНИЯ
15 сентября Председатель Конституционного Суда РА Г. Арутюнян принял новоназначенного Чрезвычайного и Полномочного Посла Грузии в Республике Армения Георгия Саганалидзе.
Визит носил ознакомительный характер. Г. Арутюнян, поздравив гостя с новым назначением, ознакомил его с деятельностью Конституционного Суда, с его международными связями, в которых заметное место отводится армяно-грузинским отношениям, в частности находящимся на высоком уровне отношениям с Конституционным Судом Грузии. С грузинскими коллегами неоднократно проводились совместные конференции, организовывались двухсторонние визиты.
Господин Арутюнян пригласил Посла на ставшую традиционной Ереванскую международную конференцию, которая состоится в октябре. Приглашение с удовольствием было принято.
Обе стороны высоко оценили дружбу соседних народов и выразили готовность активно содействовать дальнейшему укреплению отношений.