ՀԱՅԱՍՏԱՆ ԿԱՅՑԵԼԻ ԳԵՐՄԱՆԻԱՅԻ ՍԱՀՄԱՆԱԴՐԱԿԱՆ ԴԱՏԱՐԱՆԻ ՆԱԽԱԳԱՀԸ
Ապրիլի 4-ից 5-ը Հայաստանի Հանրապետության սահմանադրական դատարանի հրավերով, պաշտոնական այցով Հայաստան է ժամանելու Գերմանիայի Դաշնային Հանրապետության սահմանադրական դատարանի նախագահ Անդրեաս Ֆոսկուլեի գլխավորած պատվիրակությունը: Պատվիրակության կազմում են Դատարանի նախագահի տեղակալ և առաջին Սենատի նախագահ Շտեֆան Հարբարթը, Դատարանի դատավորներ, Դատարանի աշխատակազմի ղեկավարը:
Այցի նպատակն է երկկողմ իրավական համագործակցության հետագա ամրապնդումն ու սահմանադրական արդարադատության իրականացման ոլորտում փորձի փոխանակումը: Այցի ընթացքում նախատեսվում են պաշտոնական և աշխատանքային հանդիպումներ։
Զանգվածային լրատվության միջոցներին՝ այցի արարողակարգային լուսաբանման և այցի վերաբերյալ հավելյալ տեղեկություններ ստանալու համար խնդրում ենք նախապես կապ հաստատել Սահմանադրական դատարանի աշխատակազմի հետ` 011-58-81-81 (180) հեռախոսահամարով:

ПРЕДСЕДАТЕЛЬ КОНСТИТУЦИОННОГО СУДА ГЕРМАНИИ ПОСЕТИТ АРМЕНИЮ
С 4 по 5 апреля по приглашению Конституционного суда Республики Армения с официальным визитом в Армению прибудет делегация Конституционного Суда Федеративной Республики Германия, возглавляемая Председателем КС Андреасом Фоскуле. В состав делегации входят заместитель Председателя Суда и глава Первого сената Штефан Харбарт, судьи Суда, руководитель Аппарата.
Цель визита – дальнейшее укрепление двустороннего правового сотрудничества и обмен опытом в сфере осуществления конституционного правосудия. В ходе визита запланированы официальные и рабочие встречи.
Представители средств массовой информации для получения дополнительной информации и освещения визита могут связаться с сотрудниками Аппарата Конституционного Суда по телефону 011-58-81-81 (180).