ՀԱՅԱՍՏԱՆ ԿԱՅՑԵԼԻ ԳԵՐՄԱՆԻԱՅԻ ՍԱՀՄԱՆԱԴՐԱԿԱՆ ԴԱՏԱՐԱՆԻ ՆԱԽԱԳԱՀԸ
Ապրիլի 4-ից 5-ը Հայաստանի Հանրապետության սահմանադրական դատարանի հրավերով, պաշտոնական այցով Հայաստան է ժամանելու Գերմանիայի Դաշնային Հանրապետության սահմանադրական դատարանի նախագահ Անդրեաս Ֆոսկուլեի գլխավորած պատվիրակությունը: Պատվիրակության կազմում են Դատարանի նախագահի տեղակալ և առաջին Սենատի նախագահ Շտեֆան Հարբարթը, Դատարանի դատավորներ, Դատարանի աշխատակազմի ղեկավարը:
Այցի նպատակն է երկկողմ իրավական համագործակցության հետագա ամրապնդումն ու սահմանադրական արդարադատության իրականացման ոլորտում փորձի փոխանակումը: Այցի ընթացքում նախատեսվում են պաշտոնական և աշխատանքային հանդիպումներ։
Զանգվածային լրատվության միջոցներին՝ այցի արարողակարգային լուսաբանման և այցի վերաբերյալ հավելյալ տեղեկություններ ստանալու համար խնդրում ենք նախապես կապ հաստատել Սահմանադրական դատարանի աշխատակազմի հետ` 011-58-81-81 (180) հեռախոսահամարով:

PRESIDENT OF THE CONSTITUTIONAL COURT OF GERMANY WILL VISIT ARMENIA
On April 4-5, upon the invitation of the Constitutional Court of the Republic of Armenia, the delegation of the Constitutional Court of the Federal Republic of Germany led by Andreas Voßkuhle, President of the Constitutional Court will be on an official visit to Armenia. The delegation comprises Stephan Harbarth, Vice-President, Chairperson of the First Senate, as well as Justices of the Court and the Chief of Staff.
The purpose of the visit is to further strengthen bilateral legal cooperation and exchange experience in the implementation of constitutional justice. Official and working meetings are scheduled during the visit.
For representatives of mass media wishing to receive more information about protocol coverage and the visit, please, contact the Staff of the Constitutional Court of the Republic of Armenia in advance by calling (+374)11-58-81-81 (180).