ՀԱՆԴԻՊՈՒՄ ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹՅՈՒՆՈՒՄ ՌՈՒՍԱՍՏԱՆԻ ԴԱՇՆՈՒԹՅԱՆ ԱՐՏԱԿԱՐԳ ԵՎ ԼԻԱԶՈՐ ԴԵՍՊԱՆԻ ՀԵՏ
2019 թվականի հունիսի 19-ին Սահմանադրական դատարանի նախագահ Հրայր Թովմասյանն ընդունել էր Հայաստանի Հանրապետությունում Ռուսաստանի Դաշնության արտակարգ և լիազոր դեսպան Սերգեյ Կոպիրկինին՝ վերջինիս նախաձեռնությամբ:
Հանդիպման ընթացքում անդրադարձ է կատարվել սահմանադրական արդարադատության ոլորտում հայ-ռուսական համագործակցության հարցերին։ Սահմանադրական դատարանի նախագահ Հրայր Թովմասյանը դեսպանին տեղեկություններ է ներկայացրել 2019 թվականի մայիսին իր գլխավորած պատվիրակության Սանկտ Պետերբուրգ կատարած այցի մասին, որը տեղի է ունեցել Ռուսաստանի Դաշնության սահմանադրական դատարանի նախագահի հրավերով։

MEETING WITH THE AMBASSADOR EXTRAORDINARY AND PLENIPOTENTIARY OF THE RUSSIAN FEDERATION TO THE REPUBLIC OF ARMENIA
On June 19, 2019, Hrayr Tovmasyan, President of the Constitutional Court hosted Sergei Kopirkin (at the initiative of the latter), Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Russian Federation to the Republic of Armenia.
During the meeting the parties touched upon the Armenian-Russian cooperation in the field of constitutional justice. Hrayr Tovmasyan, President of the Constitutional Court informed the Ambassador about the visit of his delegation to Saint Petersburg in May 2019, which was held at the invitation of the President of the Constitutional Court of the Russian Federation.
The parties also touched upon the issues related to the judicial system of Armenia, and other issues.