ԳԵՐՄԱՆԻԱՅԻ ԴԵՍՊԱՆԸ ՍԱՀՄԱՆԱԴՐԱԿԱՆ ԴԱՏԱՐԱՆՈՒՄ
Սեպտեմբերի 15-ին ՀՀ սահմանադրական դատարանի նախագահ Գ. Հարությունյանն ընդունեց Հայաստանում Գերմանիայի նորանշանակ արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Ն.Գ. պարոն Մաթիաս Քիսլերին։
Պարոն Հարությունյանը շնորհավորեց նորանշանակ դեսպանին նշանակման կապակցությամբ` հաջողություն մաղթելով հետագա գործունեության ընթացքում:
ՀՀ ՍԴ նախագահ պարոն Հարությունյանը նորանշանակ դեսպանին ներկայացրեց ՀՀ սահմանադրական դատարանի եւ Գերմանիայի Դաշնային Հանրապետության սահմանադրական դատարանի միջեւ երկար տարիների ընթացքում ձեւավորված համագործակցության արդյունքները: Կողմերը երկուստեք կարեւորեցին երկու դատարանների միջեւ ստեղծված սերտ համագործակցության հետագա զարգացումը:
Հանդիպման ընթացքում ընգծվեց նաեւ հայ-գերմանական իրավական գործակցության հետագա ամրապնդման կարեւորությունը եւ նշանակությունը:

GERMAN AMBASSADOR AT THE CONSTITUTIONAL COURT
On 15 September, Mr. Gagik Harutyunyan, the President of the RA Constitutional Court hosted Mr. Matthias Kiesler, the newly appointed Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of Germany to Armenia.
Mr. Harutyunyan congratulated the Ambassador on his appointment and wished him success in his future activities.
Mr. Gagik Harutyunyan, the President of the RA Constitutional Court introduced the newly appointed Ambassador with the results achieved during the long years of cooperation between the Constitutional Court of Armenia and the Federal Constitutional Court of Germany. The parties outlined the further development of close cooperation that has developed between the courts.
During the meeting, the parties also stressed the importance and significance of further strengthening of the Armenian-German legal collaborations.