18 սեպտեմբերի 2020թ.
Ս.թ. սեպտեմբերի 18-ին Ազգային ժողովի լիագումար նիստի ժամանակ տեղի է ունեցել Երվանդ Խունդկարյանի երդման արարողությունը և համաձայն «Սահմանադրական դատարանի մասին» ՀՀ սահմանադրական օրենքի 5-րդ հոդվածի՝ երդում տալուց հետո նա անհապաղ ստանձնել է իր պաշտոնը: Սահմանադրական դատարանի նորանշանակ դատավորին ներկայացնելով դատարանի աշխատակազմին՝ Սահմանադրական դատարանի նախագահի լիազորությունները ժամանակավորապես կատարող Աշոտ Խաչատրյանը մաղթեց նրան արդյունավետ պաշտոնավարում Սահմանադրական դատարանում՝ ի նպաստ իրավունքի գերակայության և սահմանադրականության ամրապնդման:
Հիշեցնենք, որ ս.թ. սեպտեմբերի 15-ին ՀՀ Ազգային ժողովի ԱԺՈ-007-Ա որոշմամբ Երվանդ Խունդկարյանը ընտրվել է Սահմանադրական դատարանի դատավոր:

Ерванд Хундкарян был избран судьей Конституционного Суда
18 сентября с.г. на пленарном заседании Национального Собрания состоялась церемония принесения присяги Ерванда Хундкаряна, и согласно статье 5 Конституционного закона РА “О Конституционном Суде” после принесения присяги он незамедлительно вступил в должность.
Временно исполняющий полномочия Председателя Конституционного Суда РА Ашот Хачатрян представил судьям и сотрудникам Аппарата Конституционного Суда новоизбранного судью и пожелал ему плодотворной деятельности в Конституционном Суде во имя верховенства права и укрепления конституционности.
Напомним, что 15 сентября с.г. Постановлением Национального Собрания РА ПНС-007-А Ерванд Хундкарян был избран судьей Конституционного Суда.