ԴԱՏԱՎՈՐ ՎԱՀԵ ԳՐԻԳՈՐՅԱՆՆ ԸՆԴՈՒՆԵԼ Է ԱԶԳԱՅԻՆ ԺՈՂՈՎԻ «ԱՄԱՌԱՅԻՆ ԴՊՐՈՑ» ԾՐԱԳՐԻ ՄԱՍՆԱԿԻՑՆԵՐԻՆ
2022 թվականի օգոստոսի 31-ին Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի կողմից կազմակերպված «Ամառային դպրոց» ծրագրի մասնակիցներն ճանաչողական այց են կատարել Սահմանադրական դատարան:
Այցի շրջանակներում «Ամառային դպրոց» ծրագրի մասնակիցներին ընդունել է Սահմանադրական դատարանի դատավոր Վահե Գրիգորյանը, որը մասնակիցներին ներկայացրել է Հայաստանի սահմանադրական ժողովրդավարության պայմաններում Բարձր դատարանի գործառույթները, լիազորությունների շրջանակը, դերն ու նշանակությունը պետական կառավարման համակարգում: «Ամառային դպրոց» ծրագրի մասնակիցների խնդրանքով դատավոր Վահե Գրիգորյանն անդրադարձել է նաև Սահմանադրական դատարանի դատավորների դերին, ընտրության կարգին և առաքելությանը։
Ճանաչողական այցի շրջանակներում աշակերտները շրջայց են կատարել Սահմանադրական դատարանի վարչական շենքում, եղել են գրադարանում ու ծանոթացել բազմալեզու մասնագիտական գրականության հավաքածուներին։

СУДЬЯ ВАГЕ ГРИГОРЯН ПРИНЯЛ УЧАСТНИКОВ ПРОГРАММЫ НАЦИОНАЛЬНОГО СОБРАНИЯ “ЛЕТНЯЯ ШКОЛА”
31 августа 2022 года участники осуществляемой Национальным Собранием Республики Армения программы “Летняя школа” посетили Конституционный Суд с ознакомительным визитом.
В рамках посещения участников программы “Летняя школа” принял судья Конституционного Суда Ваге Григорян, который ознакомил учащихся с осуществляемыми Высоким Судом в условиях конституционной демократии функциями, кругом его полномочий, а также ролью и значением в системе государственного управления Армении.
По просьбе участников программы “Летняя школа” судья Ваге Григорян затронул также вопросы относительно роли судей Конституционного Суда, порядка их избрания и возложенной на них миссии.
В рамках посещения учащиеся осмотрели административное здание Конституционного Суда, побывали в библиотеке и ознакомились с собранием разноязычной специальной литературы.