ԴԱՏԱՎՈՐ ՎԱՀԵ ԳՐԻԳՈՐՅԱՆՆ ԸՆԴՈՒՆԵԼ Է ԱԶԳԱՅԻՆ ԺՈՂՈՎԻ «ԱՄԱՌԱՅԻՆ ԴՊՐՈՑ» ԾՐԱԳՐԻ ՄԱՍՆԱԿԻՑՆԵՐԻՆ
2022 թվականի օգոստոսի 31-ին Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի կողմից կազմակերպված «Ամառային դպրոց» ծրագրի մասնակիցներն ճանաչողական այց են կատարել Սահմանադրական դատարան:
Այցի շրջանակներում «Ամառային դպրոց» ծրագրի մասնակիցներին ընդունել է Սահմանադրական դատարանի դատավոր Վահե Գրիգորյանը, որը մասնակիցներին ներկայացրել է Հայաստանի սահմանադրական ժողովրդավարության պայմաններում Բարձր դատարանի գործառույթները, լիազորությունների շրջանակը, դերն ու նշանակությունը պետական կառավարման համակարգում: «Ամառային դպրոց» ծրագրի մասնակիցների խնդրանքով դատավոր Վահե Գրիգորյանն անդրադարձել է նաև Սահմանադրական դատարանի դատավորների դերին, ընտրության կարգին և առաքելությանը։
Ճանաչողական այցի շրջանակներում աշակերտները շրջայց են կատարել Սահմանադրական դատարանի վարչական շենքում, եղել են գրադարանում ու ծանոթացել բազմալեզու մասնագիտական գրականության հավաքածուներին։

JUSTICE VAHE GRIGORYAN HOSTED THE PARTICIPANTS OF THE “SUMMER SCHOOL” PROGRAMME OF THE NATIONAL ASSEMBLY
On 31 August 2022, the participants of the “Summer School” programme organized by the National Assembly of the Republic of Armenia paid a study visit to the Constitutional Court.
During the study visit, Justice Vahe Grigoryan hosted the participants of the “Summer School” programme and introduced to the participants the functions, scope of powers, role, and importance of the High Court in the state administration system in the context of Armenia’s constitutional democracy. At the request of the participants of the "Summer School" programme, Justice Vahe Grigoryan also made remarks in respect to the role, election procedure, and mission of the Justices of the Constitutional Court.
Within the scope of the study visit, the visitors toured the administrative building of the Constitutional Court, visited the Library, and got acquainted with the collections of multilingual professional literature available at the High Court.