ԱԶԳԱՅԻՆ ԺՈՂՈՎՆ ԸՆՏՐԵԼ Է ՍԱՀՄԱՆԱԴՐԱԿԱՆ ԴԱՏԱՐԱՆԻ ԴԱՏԱՎՈՐՆԵՐԻ
Ս.թ. սեպտեմբերի 17-ին Ազգային ժողովի լիագումար նիստի ժամանակ տեղի է ունեցել Է. Շաթիրյանի ու Ա. Վաղարշյանի երդման արարողությունը և համաձայն «Սահմանադրական դատարանի մասին» ՀՀ սահմանադրական օրենքի 5-րդ հոդվածի՝ երդումը տալուց հետո նրանք անհապաղ ստանձնել են իրենց պաշտոնները:
Ս.թ. սեպտեմբերի 15-ին Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի յոթերորդ գումարման հինգերորդ նստաշրջանում ՀՀ Ազգային ժողովի որոշումներով Երվանդ Խունդկարյանը, Արթուր Վաղարշյանը և Էդգար Շաթիրյանն ընտրվել են Սահմանադրական դատարանի դատավորներ:

On 17 September 2020, the oath taking ceremony of E. Shatiryan and A. Vagharshyan took place at the sitting of the National Assembly, and the latter assumed office forthwith after taking the oath in accordance with Article 5 of the Constitutional Law of the Republic of Armenia on the Constitutional Court.
On 17 September 2020, at the fifth session of the National Assembly of the Republic of Armenia of the Seventh Convocation and upon the respective decisions - Yervand Khundkaryan, Arthur Vagharshyan and Edgar Shatiryan were elected as judges of the Constitutional Court.